Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Kavitasyon

Ameliyatsiz Zayiflama Kavitasyon
Ameliyatsiz Zayiflama Kavitasyon

Kavitasyon, düşük ultrason dalgalarına dayanıklı doğal olayın adlandırılmasıdır. Ultrason dalgaları ile  sıvının içerisinde süregelmiş büyümeyle patlamakta olan hava kabarcıkları denilebilir. Etkisi azami düzeydeki ısı halindeki enerji ve yine etkisi en üst düzeyde olan basınç dalgalarının serbest kalma durumudur.

Toplumda kavitasyon terimiyle zayıflama hayali eş değerleşmiştir. Çünkü çoğunlukla zayıflama için başvurulan uygulamadır. Kavitasyonun tercih edilme nedenlerinin başında anestezi olmadan, iz bırakmadan, ağrısız ve sızısız vücutta yağ eritme imkanı sunması, yine aynı şekilde risk durumu olmaksızın liposuction’un farklı bir çeşididir. Neticede ise yağ hücrelerinin erime şeklidir.

Kavitasyon ile Zayıflamanın Temeli

Etkisi en az düzeydeki ısı halindeki enerji ve etkisi en yüksek olan basınç dalgalarının serbest kalması durumudur. Bunun sonucunda yağ tabakaları titreşimlere direnemez ve kavitasyon ile bu tabakalar kırılır. Bu işlem esnasında ise kas, damar dokuları ve sinir sistemi korunmaktadır. Son durum olarak ise ortaya zayıflama belirtisi çıkmaktadır.

Erimeye Düşen Yağların Durumu

Yağlı hücrelerdeki parçalanma durumunun ardından trigliserit şeklindeki yağlar, enzimlerle gliserol ve serbest yağ asitlerine parçalanmış hücreler arasında sıvılara dönüşüm gerçekleşir. Su bazlı gliserol, dolaşım sistemi tarafından absorbe olur. Ardından enerji kaynağı olarak bu kullanılır.

Kavitasyon Zayıflatır mı?

İşlem başına kavitasyon ortalama 2 cm, 5 – 7 seansta ortalama 10 cm incelme sağlamaktadır. Ölçümler metre ile yapılmakta olup, 5. seansta ortalama 1 – 3 beden zayıflama sunar.

Kavitasyon Kimlere Uygulanamaz?

Kalp pili bulunanlara, hipertansiyon hastalarına, otoimmün hastalarına, şeker hastalarına ve vücudunda platin olanlara kesinlikle uygulanmaz. Ayrıca yaşlılara, altı aydan kısa bir süre evvel sezeryan gibi uygulanacak bölgeden ameliyat olanlara hiç bir şekilde uygulanmaz.

Kavitasyon’un en önemli avantajı, acı – sızı vermiyor olmasıdır.

Kavitasyon’dan Beklenen Sonuçlar

Kavitasyonun en güzel yanı anında ve uzun süreli neticeler kazandırmasıdır. Birçok kişi 2 ile 10 cm arasında incelme elde edebilmekte, neticeler ise kişinin doku yapısına ve uygulanan bölgeye göre değişim göstermektedir. Ayrıca yaş unsuru, metabolizma ile hormonlardaki çeşitli değişim de süre ve işlevi etkilemektedir. Uygulamaya ek olarak yapılan diyet ve artan fiziksel etkinlikler de uygulamanın çok daha etkin bir hal almasını sağlamaktadır.

Not: Verimlilik ve etkin sonuç elde etmek için ön görülen seans sayısı 6 – 10 arasıdır. Vücutta erime sağlamak için 1 seans yahut 72 saat geçmesi gerekmektedir.

Kavitasyon cihazı yağ hücrelerini acısız parçalayarak incelme sağlar. Kliniğimizde uyguladığımız Balance Kavitasyon cihazı ile ise MultiPolar RF sistemi sayesinde ilaveten vücut sıkılaştırma ve cilt gerginleştirme yapılır.