Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Botoks ile Kare Yüz Ovalleştirme

Botoks ile Kare Yüz Ovalleştirme

Kare yüz sorunu birçok insanın başına gelen genetiksel bir konu olmaktadır. Bu durumda geçmişten günümüze kadar yapılan ameliyat tedavisi ile sorunun çözümüne ulaşılabilmekteydi. Fakat ameliyat oldukça ağrılı ve aynı zamanda sıkıntılı bir sürece sebep olduğundan dolayı korkulu bir rüya olmaktaydı. Fakat botoks enjeksiyonları sayesinde artık ameliyata gerek kalmadan bu sorun kolaylıkla çözüme kavuşmaktadır. Bu tedavi yöntemi ile masseter kasına enjekte edilen botoks, kasın yumuşamasına ve bunun sonucunda ise kas kitlesinde bir ufalmayı sağlar. Bu uygulama botoksun etkisi bitene kadar fayda sağladığından, etkisi geçici olmaktadır. Fakat ameliyat olmaksızın yapılabilecek doğru bir işlem olarak düzenli botoks uygulaması ile istenilen yüz hatlarına sahip olmak mümkün olmaktadır.

Botoks ile kare yüz ovalleştirme işleminde dikkat edilmesi gereken konu olarak çene kemiğinde bulunan hipertrofi bu işlem sonucunda hiçbir etkilenme göstermez. Fakat çene kasında bir ufalma meydana gelir. Bu durumun operasyon öncesinde akılda tutulması gerekmektedir.

Bu kapsamda yapılan botoks uygulamaları aynı zamanda diş gıcırdatma sorunun içinde etkili bir uygulama olmaktadır. Çene kasının bu uygulama sonucunda gevşemesi ile bu soruna da bir çözüm bulunmuş olmaktadır. Aynı zamanda bu soruna bağlı olarak gelişen çenedeki eklemin ağrısı da çözüme kavuşmuş olur. Bu olumlu etkilerinden dolayı çene kasına botoks enjeksiyonu işlemine sahip olan birçok hasta yer almaktadır.

Botoks enjeksiyonunun yapılması ile söz konusu çene kasına bağlı olarak kare yüz hatlarındaki görüntünün düzeltilmesi söz konusu olur. Bu durum kare yüz hatlarının düzelmesi için etkisini ortalama olarak 1 ya da 2 hafta içerisinde gösterebilmektedir.

Bu kapsamda ağrısız ve acısız olarak botoks ile kare yüz sorunu için çözümü sizlere Estetik Kliniği olarak sunmaktayız. Alanımızda yıllardır sunmuş olduğumuz profesyonel bir hizmet kapsamında birçok sağlıklı ve hayatlarındaki olumsuzluklar önlenmiş hastayı geride bıraktık. Bu kapsamda sizlerin kare yüz ya da diş gıcırdatma gibi sorunlarınıza ameliyatsız sürdürülebilir bir hizmet sunmaktayız.

Bu kapsamda sizlerde bu alandaki en doğru hizmetten faydalanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek işlem Estetik Kliniği olarak bizler ile iletişim kurmanız ve kısa sürede sorunlarınıza kesin çözüm bulmanız kadar kolay olmaktadır.