Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Burun Ameliyatı Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Dış görünüşümüzü etkileyen en önemli organlardan birisi de burnumuzdur. Kişiler güzellik olgusu adına burunlarının şekillerinde değişiklik isteyebilmektedirler. Burun özellikle nefes alma kısmında da oldukça aktif bir rol oynamaktadır. Bazı bireylerin burun yapılarından dolayı nefes almaları zorlaşmaktadır. Bu sorunu gidermek adına da Burun Estetiği operasyonu geçirmek gerekebilmektedir. Bu operasyon öncesinde bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir. Şimdi bu hususlara göz atabiliriz:

Operasyon yapılmadan önce tüm sorularınızı ve merak ettiklerinizi cerrahınıza mutlaka sormalısınız. Eğer operasyon öncesi kısa bir süre önce grip, soğuk algınlığı ve başka türden bir hastalık geçirdi iseniz bu durumu kesinlikle cerrahınıza bildirmelisiniz. Eğer ufak çaplı aspirin ve ona benzer ilaçlar kullanıyor iseniz bu ilaçların kullanımını operasyondan 1 hafta önce kesmelisiniz. Sigara tüketimi kanın içerisinde bulunan oksijen miktarını oldukça azaltmaktadır ve bu durum yaraların iyileşme sürecini uzatmaktadır. Bu sebeple Burun Estetiği Ameliyatı öncesinde ne kadar önce bırakabilirseniz sigara kullanımını o kadar erken bırakmalısınız. Alkol tüketimi de operasyondan en az 1 hafta önce kesilmelidir.

Eğer operasyon öncesinde diyabet, tansiyon gibi hastalıklarınız var ise ve daha önce bir ameliyat atlattı iseniz bunlara yönelik olarak da sizlerden tahlil istenebilmektedir. Bu durumları mutlak suretle cerrahınıza bildirmelisiniz. Kadın hastalar operasyon geçirecekleri dönemde adem döneminde iseler bu durumun operasyon açısından herhangi bir sakıncası yoktur.  Operasyondan önceki gece vücudunuzu iyi bir şekilde temizleyeceğiniz bir duş almanız sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca operasyondan önceki gece uykunuzu iyi almanız kritik bir öneme sahiptir. Bıyığı ve sakalı olan erkeklerin Burun Estetiği Operasyonunu gerçekleştirecek olan cerrahın işlemlerini rahat gerçekleştirmesi adına kesmeleri tavsiye edilir. Ayrıca bıyık ve sakalın kesilmesi hijyen açısından da gereklidir.

Operasyonun gerçekleşeceği gün işlemin başlamasından 6 saat önceden hiçbir şey tüketilmemelidir. Kullanmanız gereken ve sağlık açısından zorunlu olan bir ilaç var ise çok az su kullanarak tüketmelisiniz. Tüm bu kurallar rahat bir operasyon geçirmeniz içindir. Sizlerde bu denli kaliteli bir hizmetten faydalanmak istiyorsanız irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşarak hem operasyon hakkında detaylı bilgi alabilir hem de randevu talep edebilirsiniz.