Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Burun Ucu Estetiği (Tipplasti)

Bireyin burun ucunda ciddi oranda büyük kemeri bulunan, burun ucu düşük olan kişilere yönelik yapılan estetik türüdür. Burun ucu estetiğinin temel gayesi çok daha iyi görünüm elde etmek ve kişiye özgüven kazandırmaktır. Büyük bir operasyon talep etmeyen, yalnızca burnun uç kısmında kaldırma yapılması yeterli görülen hastalar için uygun olan burun ucu estetiğidir. Burun ucu estetiği de tıpkı burun estetiği gibi etkin sonuçlar ortaya koyabilmektedir. Burun ucu estetiği bu işlevlerin ötesinde ucun kabarıklığını düzeltir, güzelleştirir ve aynı zamanda kişiye sağlıklı görünüm kazandırır. Burun ucunun kalkık hali hanımlar için 105 ile 110 derece, erkeklerde ise 95 derece olarak bilinir. Burun ucundaki sıkıntıların ve burnun düşük olmasından kaynaklı gerek estetik görünümün zedeli görünmesi, gerekse burnun çok daha uzun görülmesi kaçınılmazdır. Bu yüzden burun ucu estetiği bu soruna etkin çözümler sunar.

Ameliyatsız Burun Ucu Estetiği

Ameliyatsız burun ucu estetiği son zamanlarda gündeme gelmiş olup, nadir kişiler ameliyatsız burun ucu estetiği hizmeti sunabilmektedir. Türkiye’de sayılı doktorlardan olan Doç. Dr. Zühtü Demir, burun ucu estetiğinde hyaluronik asit içerikli  hazır dolgular kullanmaktadır. Kalıcılık özellikleri ise 6 ay-1 yıl arası değişim göstermektedir.

Ameliyatsız burun ucu estetiği hazır dolgunun kullanım alanlarından bahsedilecek olursa;

  • Burun kemerinin belirginliğini uygun ölçekte azaltmak,
  • Burnun uç kısmını kaldırmak,
  • Asimetrilerin düzeltilip, şekil dengesinin oluşturulması,
  • Burnun uç kısmındaki kabalığın azaltılması,
  • Rinoplasti ameliyatından sonra ortaya çıkan deformitelerin giderilmesi.

Burun Ucu Ameliyatı

Burun ucu ameliyatı (Tipplasti), düşük orantılı kesi ile burun ucunu yukarıya kaldırmak için gösterilen çaba esnasındaki işleme dayanmaktadır. Şayet burun ucunda kabalık bulunuyorsa, bu kabalık da estetik ameliyat esnasında ortadan kaldırılabilmektedir. Estetik işlem burnun içerisinde yapılan ufak bir kesi ile uç kıkırdak yapının septuma asılmasıyla gerçekleşmektedir. Bu sayede burnun uç kalkıklığı artar, beklenilen ideal estetik açığa çıkarılır.

Bu yöntemi avantajlı hale getiren ise alçı ve tampon uygulamasına gerek duyulmaması, morarmaların olmamasıdır. Ayrıca kişi gündelik etkinlik ve yaşamından alıkoymaması önemli avantajıdır.

Not: Burun ucu ameliyatı sonrasında burun ucunda hafifçe bir ödem oluşur. Bu da ince bir bant sayesinde ortadan kaldırılabilmektedir. İyileşme süresi sağlıklı ve hızlı olur. Burnun özgün anatomisi de hiç bir şekilde bozulmaz.

Tip Rinoplasti

Rinoplasti’de estetik yöntemlerdendir ve burun ucuna yapılan estetik bazı zamanlarda da normal Rinoplasti uygulanmış gibi iyi neticeler ortaya koyabilmektedir. Burun ucu estetiğinde fiyatlar yapılacak müdahalelere göre değişim göstermektedir.