Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı ve Cilt Yenileme
Cilt Bakımı ve Cilt Yenileme

Kişiye duruş ve mana kazandıran en önemli organ cilttir. Cilt dokusu görünmeyen etkilerle zaman içerisinde gözle görülebilir sonuçlar kazanmaktadır. Ciltte oluşan olumsuz etkiler, ciltte yaşlılık, kırışıklık, ben, ten rengi değişimi, ince çizgi ve morluk gibi sonuçlar doğurmaktadır.

Temel manada ciltte görülen sıkıntı ve kusurlar; kırışıklık, ince çizgi, çatlama, pürüzlenme, solgunlaşma, ödem, morarma, lekelenme vb. unsurlardır. Bu tarz neticelerin temel nedenlerinin başında zaman, güneşin zararlı ışınları, doğal beslenmeme ve yetersiz beslenme gelmektedir. Diğer unsurlar ise stres, çevresel etkenler, sağlık sorunları, dış etkiler, zararlı bakteriler, hava kirliliği, nemsizlik ve su oranının yetersizliği diye sıralanmaktadır. Bütün bu unsurlara karşı cildin yenilenmesi ve dış etkenlere karşı korunması gerekir. Yenileme ve koruma işlevi için kozmetik ilaç ve ürünler olduğu gibi, daha etkin bir sonuç için özel cerrahi ve estetik tedaviler de mevcuttur.

cilt durumu kişide ciddi oranda mana ifade eden özel bir organdır. Sosyal yaşamda aile ve iş hayatında kişinin ilişkilerini etkileyen en önemli organ olması bakımından özel bir muamele hak eder. Karşı cinsle ilişkilerde en önemli sorumluluğu üstlenen cilttir. Ciltte görülen lekeler ve kusurlar karşı cinsle olan ilk gözlem ve bağı olumsuz etkilemektedir. Yüzü sivilce ve akneli, lekeli, göz çevresi kırışık bir kimseye karşı bakış ve karşı cinsin görüş açısı çok farklıdır. Bu yüzden bu durumun bir an önce kontrol altına alınması gerekir. Cilt temizliği, estetik görünüm ve sağlığı her şeyin üzerinde tutulmalıdır.

Cildin bu özgün güzelliğini ve doğasını kaybetmeye neden olan güneşin zararlı UV ışınları, makyaj, serbest radikaller, sigara ve stres gibi daha birçok etken cilt için ciddi tehdit unsurudur. Zamanla gelen yaşlılığın dışında genç yaşlarda dahi bu kusurlar ciltte büyük sorun teşkil etmektedir. Bu yüzden 20’li yaşlarla birlikte her kişi cilt bakım ve temizliğini önemsemeli, korumaya özen gösterimelidir. Ay da bir cilt bakımının yaptırılmasında da fayda olacaktır.

Cilt bakımında tercih edilecek ürünün seçimi önemlidir. Cilt yapısı ve durumuna göre ürün türü değişecektir. Hassas, yağlı, kuru ve akneli diye birçok bölüme ayrılan cilt yapısı bulunur. Bu yüzden her cilde her ürün uygulanmamalıdır. Cildin nem ve yağ oranıyla birlikte kusur durumu iyi çözümlenerek tedavi sunulmalıdır. Cildin su oranının iyi korunması, ciltte akne ve sivilce oluşumuna karşı korumayı güçlendirir. Ayrıca su oranı düşük ciltte yağlanma ve kırışıklık oluşumu da kaçınılmazdır.

Cilt Bakımı ve Yenilemesinde Etkili Teknoloji

Bütün bahsi geçen cilt kusur ve sorunlarına karşı geliştirilmiş yeni bir teknoloji mevcuttur. 2011 yılında en iyi cilt bakım teknolojisi olarak seçilen ve ciltte leke, siyah nokta vb. kusurları anında yok ettiği tespit edilmiş bu teknolojinin nitelendirilmesi HydraFacial’dır. Bu teknolojiyle adeta HD kalitede cilt elde etmek mümkündür. Cilt yenileme işleviyle yan etkisi bulunmayan bir teknolojidir. Lazersiz cilt yenileme imkanı sunar. Hydradermabrazyon yöntemi antioksidan işleminin nemlendirme ve soymayla beraber yenileme ve de temizleme karışım işlemini barındıran özel bir sistemdir. Neticede ise daha aydın, güzel ve dinamik bir cilt görünümü sunar. Bireye rahatlık ve esenlik kazandırır.

Her cilt tipine uygun özellikte sunulabilmektedir. Ciltteki kırışıklık ve büyük gözeneklerin küçültülmesi gibi sorunlarla bilrikte cilt lekelerini, siyah nokta ve yağları da giderir. Bu sayede akne ve sivilce tedavisi için birebirdir. HD Cilt tedavi teknolojisi birçok film yıldızının en çok tercih ettiği yöntemdir. TV sektöründe gelişen HD teknolojisiyle ünlülerin ve TV ekranlarında görev yapan kişilerinde artık cilt görünümünde ciddi oranda HD etkiye ihtiyaç duymasına neden oldu. Gelişen bu teknolojiylee dünyaya yeni bir soluk olarak HD cilt bakımı getirildi.

Temel gayeler içerisinde yaşlanma belirtilerini gidermekte, kırışıklık ve ince çizgileri azaltmakta, cildi sıkılaştırmakta, ciltte ten rengini dengelemekte ve pürüzleri gidermektedir. Kalıcı ve etkili sonuçlar sunar. Bu teknolojik uygulama sonrasında ciltte nem oranı ve su dengesi sağlanmış olur. Cilt pürüzsüz aydın görünüm kazanır. Bu teknoloji, her cilt tipine uygun şekilde tasarlanmıştır. İyileşme özelliğine sahiptir. Bu teknolojik uygulama, sebumu yumuşatmakta, beyaz ve siyah noktaları acısız çıkarmaktadır.

A vitamini, E vitamini, Beyaz çay ilavesi ve Hyaluronic asit içeren Antşoks – 6 denilen antioksidan etki göstermektedir. Bu sayede nemlendirme ve nemin korunmasını sağlamaktadır. Gündelik bakım kremleri sayesinde uzun soluklu cilt formu korunur. Temizleyici etkisiyle ölü dokuları temizler. Bu gelişmiş teknoloji sistemi dünyanın bilindik başarılı cilt bakım üreticisi olan Edge tarafından geliştirilmiştir.

Klinikte uygulanacak olan cilt bakım yöntemi, kullanılması düşünülen ürünler, uygulama biçimi ve de seans sayısıyla aralığı estetik cerrahi uzmanı ve güzellik uzmanı tarafından cilt değerlendirilerek belirlenir. Ardından özel olarak durum sunumu yapılır.

Özel cilt bakım kürleri:

  • Cilt çözümleme ve kontrolü
  • Akne ve sivilce tedavisi
  • Leke tedavisi
  • Anti-aging (Yaşlanma karşıtı) etkili tedavi işlemi
  • Kırışıklık tedavisi
  • Kişiye özgü özel bakım