Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Coolshaping 360 (Soğuk Lipoliz)

Soğuk lipoliz, bölgesel incelme denilince liposuctiondan sonra akla gelen uygulamadır. FDA onaylı soğuk lipoliz cihazı ile bölgesel incelme tedavisi yeni ve en etkili yöntemlerden olmayı başarmıştır. Yağ hücrelerinin dondurulmasını sağlayarak yağların erimesine yardımcı olur ve eriyen yağların zamanla vücuttan lenf yoluyla atılmasını sağlar. Akabinde ise her gün artan bir devam sağlar. Birkaç ay içerisinde ise sonuçlar görülmeye başlar. Ek seans ile yağ dokusu biraz daha azaltılabilmektedir. Her bir seans 45-60 günde incelme etkisi sunmaktadır. Lipofreeze konforlu, ağrısız ve acısız etkili bir inceme yöntemidir.

Soğuk Lipoliz uygulaması, A5 boyutunda kağıt kadar bir başlık içerisine vakum yoluyla dokunun emilmesi ve 1 saat süreyle -9 derecede maruz bırakılması işlemine denilen eylemdir. Bu sürenin ardından yağ hücrelerinin bir kısmının beslenme ve dengesi bozulur. 45 – 60 günde lenf yoluyla beslenme dengesi bozulan yağlar vücuttan atılır.

Colshaping 360 (Soğuk Lipoliz) Ankara
Colshaping 360 (Soğuk Lipoliz) Ankara

Bu uygulamaya tabi tutulan vücut bölgesindeki cilt altı yağ dokusu %10 ila %40 oranında azalma gösterir. İlgili bölgede yer alan yağ miktarı ve kişinin uygulamaya verdiği yanıta göre elde edilen bölgesel incelme de farklılık gösterebilmektedir. Her bireye uygun olan bu yöntem özellikle iş hayatında ödün vermek istemeyenler için tercih konusudur. Anestezi veya cerrahi bir işlem gerektirmediği gibi, acı ve ağrıya mahal vermez. Yalnızca bir seansta uygulanan bir işlevdir. Yağ dokusunun kalınlığında azaltmaya odaklı bölgesel incelme gayesi güden bu uygulama FDA onayı ile uygulanmaktadır. En sık uygulanan vücut bölgeleri ise; Karın, göbek, kol, bacak, uyluk, sırt gibi bölgelerle beraber yan bölgelerdir.

Bölgesel İncelmede Etkili Soğuk Lipoliz’in Avantajları

  • FDA Onaylıdır.
  • Cerrahi bir müdahaleye gerek olmadığı gibi, anestezi de gerektirmemektedir.
  • İyileşme süreci yoktur.
  • Bir tek seansta uygulanabilmektedir.
  • Yalnızca yağ dokusuna etki ederek diğer doku ve organlara herhangi bir olumlu veya olumsuz etki etmemektedir.
  • Tedavinin öncesinde veya sonrasında özel bir hazırlık evresi bulunmaz.
  • Yağ hücrelerinin boyutlarını azaltarak değil de, yağ hücrelerinin kökten yok edilmesine yönelik etki eder. Bu nedenle kalıcı incelme imkanı sunar.
  • Sonuçları kalıcı olan etkili bir tedavi yöntemidir.

Lipofreeze CoolShaping Uygulaması ile Bölgesel Zayıflama

Lipofreeze Coolshaping uygulaması, bölgesel incelmeyi, vücut hatlarının yeniden şekillendirilmesini, selülit görünümünün kaybolmasını sağlamaktadır. Kavitasyon benzeri diğer bölgesel incelme yöntemleriyle uyumlu tedavi sunar.

Soğuk Lipoliz uygulaması bölgesel incelmeyi abartısız hayal edenler için idealdir. Bu tarz beklentisi olan hastalar için uygundur, zira hasta kilo kaybına uğrasa dahi yağlanma ciddi oranda azalmamaktadır. Kilo kaybına uğramadan incelme mümkündür. Şayet bireyde bölgesel bir incelme beklentisi var ise soğuk lipoliz yerine lazer lipoliz de tercih edebilir. Bu yöntemle de ideal bir incelme elde edilebilmektedir.