Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Dermapen

DermapenDermapen tedavisinde, cilt üzerinde iğne ile çok sayıda mikro kanallar açılır.  Bu kanalar vasıtası ile cilde tedavi için kullanılan bileşim enjekte edilir. İğneler cilde 90 derecelik açı ile batırılıp kanallar açıldığı için, cilt üzerinde iğnenin oluşturacağı epidermal zarar çok az olur. Pek çok kişi tarafından dermapen tedavisinin tercih edilme nedeni, oluşan epidermal hasarın minimal düzeyde olmasıdır.

Dermapen tedavisi sırasında kullanılan iğneler otomatik ve titreşimli iğneler olduğu için oluşan ağrı çok azdır. Enjekte edilen bileşimlerin emilim miktarı da yüksektir. Bu tedavi yöntemi başka birkaç yöntemle birleştirilerek uygulanırsa çok daha verimli sonuçlar alınabilir. Dermapen tedavisi ile kombine kullanılan Kimyasal Peeling, IPL, Fraksiyonel Lazer Tedavisi gibi yöntemler bulunur. Dermapen tedavisinin tercih edilme sebeplerinden en önemlisi de diğer cihazlarla yapılan yöntemlere göre çok uygun fiyat avantajlarının bulunuyor olmasıdır.

Dermapen Yöntemi İle Cilt Yenileme Nasıl Gerçekleşir?

Dermapen tedavi yönteminde cilt üzerinde yapılan bir tahribat ile cildin daha sağlıklı ve genç görünmesi sağlanmaktadır. Bu yöntem son yıllarda Amerika’da kullanılan en iyi cilt gençleştirme tedavi yöntemi olarak seçilmiştir. Bu işleme başlamadan önce cilt üzerindeki tüm artıklar temizlenir ve hijyen sağlanır. Uygulama yapılacak bölgeye önce saf hyaluronik asit sürülür. Bu işlemlerden sonra sıra 0,02 mm kalınlığında bulunan iğnelerle cilde 90 derecelik açılarla mikro kanallar açılır. Bu kanallar açıldıktan sonra cilt üzerine peptid maskesi denilen yatıştırıcı bir tür maske uygulanır. Dermapen tedavisi 40 dakikaya yakın sürmektedir. Bu işlem ile ciltte kan dolaşımı hızlanır ve cilt sıkı bir görünüm kazanır.

Dermapen Tedavisi Vücutta Nerelerde Kullanılır?

Bu tedavi yöntemi insan vücudunda pek çok bölgede kullanılır ve verimli sonuçlar alınır. Dermapen tedavisi daha çok aknelerin iyileştirilmesi esnasında oluşan izlerin yok edilmesinde kullanılır. Diğer bir tedavi alanı da saç dökülmesinde ve kelliktir. Göz çevresindeki kırışıklıklar ve torbalanmalarda bu dermapen kullanılabildiği gibi siğillerin yok edilmesinde, çatlakların iyileştirilmesinde, boyun bölgesindeki kırışıklıklarda, güneşte hasar gören ciltlerde ve gözeneklerin kapatılması gibi sorunlarda da dermapen tedavisinden yararlanılabilir.