Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Dermaroller

dermaroller
Dermaroller

Dermaroller üzerinde saf titanyumdan yapılmış en iyi kalite mikro iğnelerin bulunduğu silindir biçimindeki cihazdır. Bu cihazla birçok sayıda mikro kanal açılır. Bunlar da tedavide kullanılan serumun cilt tarafından emilimine sebep olur ve kolejen ve elastin üretiminin artırılmasına yardımcı olur. Bu cihazlarla çok sayıda mikro kanal açılarak serumlar cilde işlenir.

Dermaroller Tedavisiyle;

  • Akne izleri,
  • Yara izleri,
  • Cilt lekeleri,
  • Cilt çatlakları,
  • Yüzdeki çizgileri ve dahasını gidermek mümkündür. İlave olarak yaşlanmaya karşı etkili olup, cildin elastikiyetini artırmaya yardımcıdır.

Cilt türüne ve istenilen neticeye göre farklı ilaç kullanılmaktadır. Leke açıcılardan büyüme etkinliğine, antioksidanlardan vitamin ve minerallere, hatta aminoasitlere kadar değişiklik gösterir.

Dermaroller uygulamanın durumu sorunun şiddet ve olgusuna göre değişim göstererek 4 – 8 seans arası değişiklik gösterir. Evvelinde bölgesel anestezik krem, sonra dermaroller uygulanmaktadır. Daha sonra da serumlar uygulanır. İşlem boyunca hafif bir rahatsızlık hissedilmektedir. Sonra ise geçici bir kızarıklık görülür. Özel bakım gerektirmez ve açılan mikrokanallar ciltte yenilenme ve onarım etkisi sunmasından dolayı anti aging (Yaşlanma karşıtı) etkilere vesile olur.