Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Dört Mevsim Uygulanan Lazer Epilasyon Uygulamarımız

Dört Mevsim Uygulanan Lazer Epilasyon Uygulamarımız

Yaz döneminin bitmesiyle hem bayan hemde erkek hastalarımızın  bize başvurdukları sıkıntılarından biride istenmeyen tüyler.  Günümüz şartlarında istenmeyen tüylerden son teknoloji lazer epilasyon cihazları ile kurtulmak mümkün. Biz Estenik olarak lazer epilasyonda mediostar next ütüleme hibrit diod, q-switch ND Yag lazer ve iğneli epilasyon uygulamaları yapıyoruz.

Dört Mevsim Uygulanan Lazer Epilasyon Uygulamarımız

Diod lazer ile ten rengi ve tüy yapısına göre uygulama yaparken, ND Yag lazer ile lazerin görmediği ince ayva tüylerinde sarartma yapıyoruz. İğneli epilasyon ise her tüy yapısına uygulanabilen ve özellikle lazerlerin görmediği beyaz tüylerde  kullanılmaktadır.  Diod lazer uygulaması için kişinin son 1 ay içerinde ağda , cımbız ya da manuel epilasyon cihazlarıyla kılları kökten alma yapmamış olması gerekir. Çünkü diod lazer direkt kıl köküne atış yapan bir sistemdir. Diod lazer için uygulamaya başlamadan önce mutlaka tüy yapınızı değerlendiriyoruz.  Çünkü uygulamadan bir gece önce hastamızdan  sıfır jilet yapıp uygulamaya öyle gelmesini istiyoruz. ND Yag lazer için öncesinde herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek olmuyor. İğneli epilasyon için tüylerin cımbız ile tutulabilir olması gerekiyor. Onun dışında öncesinde bir hazırlık gerekmiyor.

Lazer epilasyon uygulaması, 18 yaşını doldurmuş, hormonal rahatsızlığı ve herhangi bir deri rahatsızlığı olmayan  herkese yapılabilir. Eğer kişiler bu sıkıntıdan çok rahatsız oluyorlarsa ergenlik dönemine girdikten 2 yıl sonrada uygulama yapabiliyoruz.  Adet döneminde, hamilelik ve emzirme dönemlerinde hormonal değişiklikler nedeniyle  uygulama yapılmaz.

 Lazer epilasyon uygulaması her mevsim yapılabilir. Ancak yaz döneminde güneşlenmeden  20 gün öncesi ve 20 gün sonrasında uygulama yapılmaz. Uygulama sonrasında yaz ve kış döneminde  mutlaka güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon için bize başvuran hastalarımız plastik cerrahi uzmanı olan doktorumuz Doç. Dr.Zühtü Demir tarafından değerlendirildikten sonra uygulamadan nasıl bir fayda göreceği, lazer epilasyon için uygun tüy yapısına sahip olup olmadığını belirledikten sonra  cihaz seçimi  ve diğer konularda fiyat vs. bilgilendiriyoruz.

Görüşünüzü Paylaşabilirsiniz