Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Estetik Operasyonlar İçin En Uygun Mevsimler: Sonbahar ve Kış

Estetik Operasyonlar İçin En Uygun Mevsimler: Sonbahar ve Kış

Estetik operasyon geçirmek isteyen kişiler, estetik ameliyatların hangi dönemde yapılacağı konusunda da dikkatli olmaları gerekiyor. Operasyonun hangi koşullar altında yapılacağı, nasıl ve kim tarafından gerçekleşeceği kadar hangi dönemde yapılacağı da oldukça fazla önem teşkil ediyor. Yapılan estetik operasyonlar mevsimine göre farklı etkiler ve değişim gösterebilir. Bu konuda yeterince bilinçli olmak hasta sağlığın açısından son derece önem teşkil etmektedir. Mevsimsel olarak yapılan operasyonun etkileri farklılık göstermektedir. Operasyon için en uygun mevsim sonbahar ve kış ayları olmaktadır.

Yaz Aylarında Estetik Operasyon

Birçok kişi yaz tatilinde boş vakit bularak estetik operasyon geçirmeyi uygun görüyor. Ancak bu mevsimde estetik operasyon yaptırmak pek mantıklı olmuyor. Estetik operasyon sonrası iyileşme sürecinde kişi güneş ışınlarından mümkün olabildiğince uzak durmalı, bu nedenle sonbahar ve kış mevsimi operasyon sonrası iyileşme süreci ve bakım için daha uygun zaman dilimi oluyor. Zaman problemi bulunmayan kişiler daha sağlıklı bir estetik operasyonu için yaz mevsimini tercih etmekten kaçınmalı.

Kış ve Sonbahar Mevsiminde Operasyon

Özellikle kış ve sonbahar mevsiminde gerçekleşen operasyonların daha sağlıklı olması bilgisi, bu operasyonları yaptırmak isteyen kişiler tarafından daha sağlıklı olduğu bilgisi yayılmasıyla artış görülmeye başlandı. Operasyonun etkisinin azalmaması ve daha sağlıklı sonuçlar elde edilmesi tercihlerde çok fazla etkili olmuş durumda. Ciltlerinin daha sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini isteyen kişiler genel olarak bu mevsimleri tercih etmeye başlamış durumda. Bizde her konuda titiz davranan hastalarımıza bu mevsimlerde estetik operasyon yaptırmalarını öneriyoruz. Yapılan her operasyon etkileri, mevsimine göre değişim gösterebilir.

Ameliyat Sonrası Bakım

Estetik ameliyat sonrası uygulanan bakım en az operasyon kadar önem teşkil etmektedir. Özellikle yüz bölgesinde gerçekleşen operasyonlar sonrasında güneş ışığını direk almamak çok önemli. Bu nedenle hastalar operasyon için sonbahar ve kış aylarını tercih etmeye başladı. Yüz bölgesinde yapılan operasyon sonrasında yüzü güneş ışınlarından korumanın pek fazla yolu bulunmuyor. Güneş kremi haricinde seçenekler oldukça kısıtlı, diğer bölgeleri giysiniz ile korumanız mümkün fakat yüzü korumak oldukça zor oluyor. Yapılan estetik sonrasında daha etkili sonuç elde etmek için en az 2-3 ay yüzü güneş ışınlarından korumak gerekiyor. Bu nedenle sonbahar başlangıcı ve kış bitimine kadar olan dönemde estetik operasyon yaptırmayı tercih etmelisiniz. Tüm bu etkilere dikkat etmeniz operasyona daha fazla katkı sağlayacak ve daha güzel görünmenize etki edecektir.

Görüşünüzü Paylaşabilirsiniz