Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Genital Organ Estetiği

Çok eskilerde her toplumda konuşmaktan çekinilen, utanılan konuydu cinsellik ve cinsel sorunlar. Ancak günümüzde de büyük bir kısım bu konularda konuşmaktan utanır ve hoşlanmaz. Toplum içerisinde pek konuşulmayan, konuşulması durumunda da ayıplanan konulardır. Cinsellikle ilgili bilgiye insanlar ya internetten, ya yakın arkadaşından ya da kendi özel mahrem dünyası içinde keşifleri ile ulaşır. Çok basit bir konu zamanla psikolojik sorun haline gelir.

Genital Organ Estetiği

Uzmanlara göre özel bir durum veya konu değildir, çünkü bilimsel ve sağlıkla ilgili bir konudur. Her tür cinsel hastalığı da rahatlıkla normal bir üslupla dile getirirler. Bu yüzden en doğru adım uzmana danışmaktır. Her birey eşine güzel ve çekici görünmek ister. Bu yüzden toplum içinde, birey zihninde ve anatomisinde bir güzellik profili vardır. Buna zede vuran her türlü duruma yabancı kalınır.  Bunlar doğuma, kazaya, genetik duruma vb. her tür dış değişimdir. Hatta yaşla birlikte gelen doğal durumlara bile karşı koymak ister. Bu durum öyle bir boyuta ulaşır ki, memnuniyetsizlik, psikolojik tükenmişlik ve eşler arası sorunlara neden olmaktadır. Kişi kendi yapısından memnun değilse bu olgudan öte utangaçlık ve çekingenlik duyar.

Zamanla teknoloji sayesinde estetik bilimde bir hayli gelişim göstermiştir. Öyle bir hal almış ve başarılı sonuçlar ortaya koymuştur ki, kişiler artık daha mutlu ve mesuttur. Vücudun her bölgesine estetik uygulanabilmektedir. Kulak, burun, karın ve cilt derken cinsel organ estetiği de rağbet görmektedir artık. Hem iç, hem de dış genital organlarda estetik müdahale ile düzelme sağlanabilmektedir. Özellikle kadın cinsel organ ve cinsel bazlı hastalıklar doğum yüzünden görülebilmektedir. Estetikle bu kusur ve bozukluklar giderilebilmektedir.

Kadınlarda Cinsel Estetik Ameliyatı

Güzellik kavramına ve vücut – dış güzellik unsuruna en fazla hanımlar önem verir. Doğum sonrası bozulan cinsel organ; vajinanın eski haline getirilmesi için estetik tercih edilmektedir. Genellikle bu operasyonda vajen ismi verilen organ daraltılması yapılır. Bu ana unsur haricinde yapılan diğer işlemler;

  • İç ve dış dudak kısımlarının küçültülmesi, yani labioplasti,
  • G noktası için yapılan enjeksiyonlar,
  • Dış dudaklar için yağ enjeksiyonları,
  • Kızlık zarı düzeltmeleri ve yapımı,
  • Kötü görüntüler bırakan doğum dikiş izlerinin düzeltilmesi ve giderilmesi.

Erkeklerde Cinsel Estetik Ameliyatları

Erkekler de kadınlar gibi cinsel hastalıklarda tıp ilmine başvurur. Erkeklerde cinsel organ kadınlardan daha bir kıymetlidir. Genellikle de doğumdan veya sonradan oluşan boyut ve kalınlık değişimi söz konusudur. Obezlikten kaynaklı yağlanmayla kasık  içine gömülen organın düzeltilmesi bu özel estetik sayesinde mümkündür. Bu tarz durumlarda daha çok kilo verme zor ise uzatma ve kalınlaştırma uygulanır.

Penis Uzatma: Kasık yağlarına gömülü, deforme olmuş cinsel organlara uygulanır. İşlem öncesi mutlaka üroloji uzmanına danışılmalıdır. Sertleşme sorunu iyi gözlemlenmelidir. Ortalama bu işlem 1 saat sürmektedir. Operasyon sonrası 3 gün arayla pansuman yapılmalıdır. 10 gün içinde günlük hayata dönülebilir.

Penis Kalınlaştırma: Penis kalınlaştırma işleminde kompozit doku transferi, yağ enjeksiyonu ve dolgu maddeleri kullanılır. Çoğunlukla da yağ enjeksiyonu uzmanlarca tercih edilir. Vücudun farklı bölgesinden yağlar alınır, özel işlemden geçirilir ve ilgili bölgeye enjekte edilir. Bu yağların %40’ı ise 6 ayın akabinde kalıcı olmaktadır. Bu yüzden daha fazla yağ enjekte edilip, 6 ay sonra hedefe ulaşım ön görülür. Bazı durumlarda işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Cinsel Organ Estetiği: Çoğunlukla cinsel organ estetiği başarılı sonuçlar vermektedir. Eşler daha mutlu yaşam sürebilmektedir. Psikolojik ve bireyci takıntı, huzursuzluk sendromundan kurtulurlar. Ayrıca birey de özgüven artması görülür. Cinsel organ rahatsızlığı veya görüntü bozukluğu her insanda olabilen ve kulak, göz ve burun kadar normal bir sorundur.

Vajina Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Operasyon sonrası vajina bölgesinin bakım ve temizliğine özen gösterilmelidir. İşlem sonrası en önemli unsur temizliktir. Aksi durumda iltihap, bozulma ve ciddi sağlık sorunları görülebilir.

Cinsel ilişki ilk etapta yasaktır. Her ameliyat gibi bunun için de bir hafta hasta dinlenmelidir.

Pamuklu iç çamaşırı giyilmesi ve hassas bakım uzmanlarca tavsiye edilmektedir.