Doktora Sor





Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği
Göz Kapağı Estetiği Ankara

 

Göz kapağı estetiği ameliyatı, sonuçlarının çok net olması, normal hayata dönüş sürecinin acısız ve kısa olması, operasyon yapılan bireyi gençlik dönemleriyle eşdeğer bir göz kapağına kavuşturması bakımından oldukça güvenilir ve tercih edilebilir bir estetik ameliyattır. Göz kapaklarında zamanla oluşan topaklanma, bazen aileden kalma irsi nedenlerle, bazen olgunlaşan yaş ile uykudan mahrum kalma ile yoğunlukla meydana gelebilir ve göz kapaklarında yaşanan bu olumsuzluklar bireyi olduğundan yaşlı ve bitkin gösterebilir.

Göz kapaklarındaki bu işlevsel değişimler alt ve üst göz kapaklarında genişleme, topaklanma, aşağı doğru sarkma, kırışıklık, göz sulanması, göz seğirmesi, ciltte oluşan renk değişiklikleri, göz çevresinde oluşan mor halkalar biçiminde kendini gösterebilir. Bireyin gözünde oluşan bu yapılar kişiyi olduğundan daha da yaşlı hissettirebilir. Ayrıca bireyi bitkin ve rahatsız hissettirebilir.

Bunlara ek olarak üst göz kapağındaki normalden fazla şekilde kendini salma durumu, göz açıklığını kısıtlayarak hastaların görüş açılarının azalmasına ve buna istinaden görmede ve çevreyi kontrol etmede güçlüğe neden olabilmektedir. Bu durumda Göz Kapağı Estetiği operasyonu gerçekleştirmek neredeyse bir zorunluluk olmuştur. Göz kapağı ameliyatı yüzün diğer kısımlarının estetik ameliyatlarıyla da takviye edilebilmektedir. Tüm ameliyatlardan önce tavsiye olunduğu üzere göz kapağı ameliyatında da ameliyattan önceki 7 günden az olmamak koşuluyla sigara tüketiminin bırakılması ve kanı sulandıracak ilaç ve besinlerden kaçınılması çok önemlidir. Bu tedbirler operasyon tamamlandıktan sonraki 7 gün içinde geçerlidir. Bu kurallara uyulmadığı zaman yaranın iyileşme süreci olumsuz etkilenebilmekte ve çok sıvı olan kan nedeniyle kanamalar olabilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatı Anestezi Şekli

Üst göz kapağına gerçekleştirilecek olan estetik ameliyat lokal anestezi formatında oldukça güvenli ve rahat bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Alt göz kapağına yönelik gerçekleştirilecek estetik operasyon ise sedasyon yahut genel anestezi yöntemleriyle gerçekleştirilebilmektedir. Görüldüğü üzere Göz Kapağı Ameliyatı Anestezi Şekli operasyonun hangi göz kapağına yapılacağına göre farklılık gösterebilmektedir. Şayet hasta ve doktor hem alt hem de üst göz kapağına yönelik olarak bir operasyon tercih etmişlerse burada genel anestezi değil de sedasyon yöntemi tercih edilmektedir. Bu tür operasyonlarda sanılanın aksine hastanede uzun süreli istirahat olmamaktadır. Operasyon sonrası birkaç saat içinde hastalar evlerine dönebilmektedir.

Göz Kapağı Ameliyatında Yapılan İşlemler

Göz estetiği için yapılan operasyonlar aksi bir durum oluşmadıkça genelde 1 saat gibi kısa bir zaman zarfında tamamlanabilir. Göz kapağına uygulanan estetik operasyonlarında aşırı olan deri, bu derinin altındaki adale tabakası, topaklanmış yağ katmanlarından az miktarda dokular dışarı alınır. Bu işlemden sonra ise dışarı alınan dokuların yerleri tıbbi olarak kapatılır. Göz kapağının üst kısmından yeteri kadar deri artığı alındığı için bu işlem o bölge için ömür boyu kalıcı olacaktır. Bu işlemler yapılırken aşırı miktarda doku alınmamalıdır. Üst göz kapağı için işlemler tamamlandıktan sonra oluşan kesiği kapatmak adına dikiş işlemi gerçekleştirilecektir. Dikişler göz kapağını kafatası kemiğiyle birleştiği çukur bölümde kalacağından dikiş izi belli olmayacaktır.

Göz Kapağı Ameliyatında Yapılan İşlemler alt göz kapağı için ise oluşturulacak kesi tam kirpiklerin alt kısmında oluşacaktır. Torbalanma olayı genellikle üst göz kapağında meydana geldiğinden alt göz kapağına aşırı müdahaleden kaçınılmalıdır. Alt göz kapağına uygulanan operasyonun can alıcı noktası ise işlemin uygulandığı kasın hafif gerginleştirilerek sarkmaların önüne geçilmek istenmesidir. Bu işlen için açılacak kesi tam kirpiklerin çıktığı yerde olduğundan yara izi zamanla kendisini kapatacaktır.

Estetik Göz Kapağı Ameliyatı Sonrası

Göz kapakları için uygulanacak operasyonlar tamamlandıktan sonra yaraların kapatılması adına çok ince bantlar kullanılacağından etrafınızı görmenizde bir engel olmayacaktır. Bu operasyonlardan sonra gözün tamamen kapanması söz konusu değildir. Operasyon sonrası bireyin vücut yapısına göre hafif derecede morluk ve ufak şişlikler olabilir. Bu olumsuzlukları en az indirmek adına operasyondan sonraki ilk gün boyunca bölgeye buz tedavisi uygulanması olumlu sonuçlar verecektir. Sizlerde doktorumuzdan bu kaliteli ve hafif uygulamaları talep ediyor iseniz irtibat numaralarımızdan bizleri arayarak operasyonlar hakkında detaylı bilgi alabilir ya da randevu talep edebilirsiniz.