Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Karın Estetiği

Karın Estetiği

Karın bölgesindeki yağlanma ve sarkma gibi nedenlerden dolayı kişiler karın estetiği olmaktadır. Abdominoplasti ameliyatının mini ve total diye iki ayrı kısma ayrılması uygundur. Karın bölgesinde yalnızca asgari düzeyde çatlak ve sarkma şikayeti olan kişilere uygulanan ameliyata mini-abdominoplasti, deride ciddi sarkma olan kişilere de total abdominoplasti uygulanır. Bu iki ameliyattan hangisinin tercih edileceği tamamen karın yapı ve sorun derecesine bağlı olduğu söylenebilir.

Total abdominoplasti, genel anestezi altında yapılan işleme bağlı olmak kaydıyla 3 veya 4 saat kadar sürebilmektedir. İşlem akabinde hastanede bir veya iki gün yatmak yeterlidir. Sezeryan izi sayesinde yana doğru uzayıp, hat biçiminde göbek deliğine kadar olan kısımda görülen çatlarlar ve sarkık deriyle yağ dokusu alınır. Göbek deliğinin yukarı kısmında kalan deri aşağı doğru indirilir. Bu şekilde göbek deliği şekillendirilip, yapılandırılır. Gerekmesi durumunda karın etrafı yağ fazlalıkları da alınır. Gevşeyen kaslar dikişlerle sıkılaştırılır.

Ağrılar için ağrı kesici kullanılabilir. Eriyen dikişler kullanılır. İç çamaşırı veya bikini altında izler saklanabilir.  Zamanla da izler iyileşmektedir. İşlem sonrası hastanın 3 – 4 hafta korse giymesi tavsiye edilir. Ağır kaldırılmamalıdır. Kişi iki hafta sonra çalışabilir ve masa başı iş yapabilir. Bu özel estetik tabanlı karın ameliyatının ardından kişi vücudunda ciddi değişim görülür. Daha sıkı ve düzgün, estetik görünüm elde edilecektir. Akabinde kıyafetlerin çoğu küçük olacak, bedenleri olmaz olacaktır. Kişinin özgüvenini artırır, toplumda iyi görünüm kazandırır.

Karın bölgesinde estetiğin farklı amaçları vardır; kilo, yağ giderimi, çatlak giderme, sarkıklık giderme vb. Doç. Dr. Zühtü Demir ise, bu alanda gerçekten başarıya ulaşmış, birçok hasta tarafından önemle tavsiye edilip, tercih edilmiş uzmanlardandır.