Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Lazer ile Cilt Yenileme ve Kırışıklık Tedavisi

Lazer ile Cilt Yenileme ve Kırışıklık Tedavisi

Yeni bir çağa adım atıldı yüzlerce yıl önce. Tıp sektöründe olağan üstü durumlar yaşandı orta çağ sonlarında. Ancak modernize bir yapıyı 2. dünya savaşı döneminde kazandı tıp sektörü. Modern çağın yerini post-modern döneme bırakmasıyla birlikte yepyeni soluk kazandı. Lakin yeni bir devir 2015 yıllarıyla birlikte başladı ve küresel bir yapı görülmeye başlandı. Bu durum özellikle tıp camiasında da görülmeye başlandı. Öyle ki, sanat ve tıpla birlikte sağlık birimleri bütünleşerek uzmanlık gerektiren bir hal aldı. Teknoloji ile bilimin bütünleşmesi yeni bir akımı başlatmıştır. Bu akım, lazerli tedavi yöntemidir. Lazer tedavileri günümüz dünyasında gelişmekte olan ve estetik alanlarda tercih edilen en önemli uygulamalardandır.

Lazerli uygulama sayesinde estetik cerrahi ameliyatlarında ciddi oranda azalma yahut gecikme olmuştur. Lazerler uzmanların ellerinde doğru dokunuşlarla güvenli ve tatmin edici neticeler doğmaktadır.

Lazerlerin Uygulandığı Alanlar

Çok geniş bir yelpazeye sahip olmakla beraber, lazer epilasyon, dövme sildirme, leke açma tedavisi, cilt yenileme, kılcal damar çatlaması, cilt gözeneklerin küçültülmesi, kırışıklıkların giderilmesi, aktif akne tedavisi, ameliyat ve yara izlerinin giderilmesi gibi daha nice sorunların tedavisinde kullanılmaktadır. Ayrıca sivilce izlerinin giderilmesinde, yüz cildinin gençleştirilmesi ve benlerle birlikte cilt lezyonlarının alınması işlemlerinde de sıkça kullanılmaktadır. Gözaltı morluğunun tedavisinde, çatlak tedavisinde, peeling ve hatta çil tedavilerinde ciddi oranda kullanılmakta olan uygulamadır.

Türkiye’de en nadide estetik ve lazer tedavi hizmeti sunan Ankara esnetik kliniki Long pulse ND ;yag lazer, CO2 fraksiyonel lazer, Nd;yag Q switched lazer, CO2 lazer, Alexandrite lazer ve Cynosure Elite MPX (Alex+Nd;yag) gibi hem en yeni, hem de en gelişmiş alt yapıyı kullanan teknolojik sistemleri kullanmaktadır. Onaylı ve birçok hasta tarafından beğeni kazanmıştır. Bu cihazların bir kısmı sadece Ankara’da bulunmaktadır.

Tedavi İçin Kullanılan Lazerler

Lutronic Co2 fraksiyonel lazer

 • Lutronic Nd;yag Q switched lazer
 • Cynosure Elite MPX (Alex+Nd;yag)
 • Lipofreeze-soğuk lipoliz cihazı
 • Eximia kavitasyon cihazı

FDA Onaylı Göz Kapağı ve Göz Çevresi Fraksiyonel Lazer Uygulaması

İnsan vücudunun en gözde ve büyük organı deridir. Dış etkenlerle karşı karşıya olmakla birlikte içsel organların olumsuz tepkimelerini de gün yüzüne çıkarıp, tepkisel ortaya koyan organdır. Tüm bu etkiler deride tahribat ve yaşlanma belirtileriyle kendisini gösterir. Hava kirliliği, fabrika dumanları, sanayi buharları, sigara ve egzoz gazları ciddi oranda deriye zarar vermektedir. Bunların dışında genetik etkenlerde derinin tahribatını sağlamaktadır. Tüm bu etkenlerin yaşlanma vesilesi olması ve yaşlılığa karşı cildin korunma mücadelesi önemli bir sorun teşkil eder. Tüm bu olup bitene karşı yapılabilecek işlemler ise güneşten cildin korunması, yüzün temiz tutulması, makyajın etkin biçimde temizlenmesi, nemlendirici kremlerin sürülmesi ve benzeri kişisel önlemlerdir. Bu durumlara karşın çok daha etkili olan lezerli tedavi yöntemi bulunmakta olup, uzmanlarca işlem sağlanmaktadır. Ciltte ciddi yaşlanma belirtileri veya erken yaşlanma sorunlarına karşın lazerli tedavi etkin rol oynamaktadır.

Cildi Yaralamadan Zararsız Lazer Tedavisi

Lazer teknolojisiyle yapılan tedavi, yüzde sorulmaya mahal vermeden gençleşme sunan gelişmiş bir teknolojik tedavi türüdür. Parçalanmış lazer ışınlarının cilde girmesi, cilt yüzerinde hiçbir şekilde travmaya neden olmadan etki göstermesi mucizevi bir tıp ve estetik işlemdir. Bu yüzden kış veya yaz fark etmeksizin uygulanması kolaydır bir teknolojidir. İşlem esnasında fazla bir ağrı, sızı hissedilmemektedir. Kişi işlem akabinde gündelik yaşantısına doğrudan devam edebilir. Bu durumda lazerli tedavinin avantajlarındandır.

Cildin Palomar Emerge Lazer ile Yenilenmesi

Göz çevresi ve cilt yenileme hususunda yeni bir soluk kazanmaya vesile olan yenilikçi bir teknolojidir Palomar Emerge Lazer tedavisi. Bu teknolojik lazer tedavisi, cilt yüzeyinden derinin alt tabalarına kadar deriyi soymadan küçük kolonlar açıp, cildi yenileme sistemini çalıştırır. Oluşan termal etki ise ciltte sıkılaşma ve onarıma vesile olarak, sağlıklı bir cilt görünümü kazandırır.

Nasıl Çalışır?

Diğer lazer sistemlerine nazaran daha etken bir teknoloji kullanmasından dolayı cilt yüzeyindeki doku kaybına asla neden olmaz ve ciltte yenileme etkisi gösterir. Eskiyen sistemlere kıyasla işlevi çok daha yüksektir. Emerge Lazer özel dalga boyu ve güvenli teknoloji kullanır. Bu yüzden de dünyada göz çevresi uygulamalarında FDA onayına sahip tek cilt yenileme lazeri olarak bilinir.

Uygulama Seansı ve Sonrası İyileşme Süresi

Uygulama sonrası cilt kendinde hızlı bir toparlama sağlayacaktır. 24 saatin akabinde de birey normal hayatına devam edebilir. Lazer uygulaması 3 – 6 seans gibi değişken sıklıkta yapılmaktadır. Haftada bir tek uygulama tavsiye edilir.

Lazerli Cilt Yenilemesine Uygunluk Durumu

Lazerli cilt yenilemede cilt rengi ve yapısı en önemli değişkenliğe neden olan unsurdur. Cildin açık veya çok koyu tonda olması durumu etkilemektedir. Farklı yenileme olanakları kırışıklıkları gidermekte, diğer birçok cilt kusuru da düzeltilmektedir. Ciddi düzeyde ciltte onarım etkisi sağlar.

Uygulama Süresi

Birçok tedavi de yarım saatten uzun bir süre gözden çıkarılır. Mevcut tedavi amacı, cilt sorunu ve kusuru bu süreyi etkilemektedir. Dolayısıyla süre değişkendir.

İyileşme Süresi

Gözlemleme ve tespitlere göre genellikle tedavinin ardından aynı gün içerisinde birey gündelik yaşama geri  dönebilmektedir.

Tedavide Ağrı Durumu

Birçok hasta tedavi sırasında ya da sonrasında ağrı hissetmez. Fakat farklı rahatsızlığı bulunan, cilt yapısı değişik ve zorlu olan kişilerde azami ölçüde ağrı hissedilebilir.

Tedaviden Temel Beklenti

Evvela bilinmelidir ki, tedavi bölgesinde geçici kızarma, sıcak yanma, şişme gibi etkiler görülebilmektedir. Ancak kısa sürede bu durum geçecektir. Tedavi seanlarının tamamlanmasıyla hedeflenen netice de elde edilecektir.

Uygulama Alanları

 • Ciltte görülen farklı etkenlerden kaynaklı kırışıklıklar,
 • Göz çevresi ve çene kısımlarındaki ince çizgiler,
 • Göz kapağı ve göz çevresi kırışıklıkları,
 • Dudak üstü ve barkod çizgileri,
 • Akne ve sivilce izleri,
 • Doğum sonrası hızlı kilo alma-verme sonucu oluşan çatlaklar,
 • Güneş lekeleri,
 • Yaşlılık lekeleri ve dahası birçok etkene karşı etkilidir. Renk eşitsizliğini yok ederek, cilt tonunda düzeltme sağlar.

Kimler İçin Uygun Değildir.

Lazer uygulaması, her cilt tipi için güvenle uygulamaya uygundur. Özellikle de göz çevresi ve yüz için sunduğu başarılar sayesinde güvenilirliği aşikardır. Ayrıca Amerikan FDA onayına sahiptir.

Palomar Emerge Lazer Tedavisinin Göz Çevresi Kırışıklıklarına Etkisi

Yüzün en kıymetli ve hassas bölgesi göz çevresidir. Botoks, dolgu, mazoterapi, radyofrekans, ultrapi ve benzeri çeşitli yöntemlerin kullanılmakta olduğu göz çevresi sorunlarında da lazerli uygulama etken bir sonuç sunmaktadır.

Çoğu kişi göz çevresindeki rahatsızlıklardan şikayetçidir. Göz altındaki şişlikler, ince çizgiler, morluklar, elastikiyet kaybı ve yaşlılık belirtileri zamanla birlikte kendisini göstermeye başlar. Zamanın en etkili tedavi yöntemlerinden birisi olan Emerge lazer uygulaması sayesinde bu kusur ve sorunlardan kurtulmak mümkündür.

Emerge, son zamanlarda göz çevresine özgü geliştirilmiş lazerlerdendir. Amerika’da çok sık kullanılmaktadır. 1410 Nanometre barındırmakta olan bu lazer, etki ve niteliği ile göz çevresine uygulanmak için uygun olup, onayı alınmış tek lazerdir. 4 Mevsim uygulanabilmekte, her hastaya hitap edebilmekte ve en az ağrı hissi veren tedavi türü olarak bilinmektedir. Her cilt tipine uygundur.