Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Lipofilling (Yağ Enjeksiyonu)

Lipofilling (Yağ Enjeksiyonu)
Lipofilling (Yağ Enjeksiyonu)

Türkçeye yağ enjeksiyonu olarak çevrilen ve tıp dünyasında adını yeni yeni duyurmaya başlayan Lipofilling estetik operasyonlar arasında sayılmaktadır. Türkiye’de ilk etapta sadece dört kişi üzerinde denenen bu yöntem başarılı olmuştur. Bu yöntemin amacı vücudun herhangi bir bölgesinde oluşan görüntü bozukluğunun giderilmesidir. Giderilen kötü görüntü sayesinde kendine güveni artan ve psikolojik olarak daha güçlü bireyler topluma kazandırılmaktadır. Operasyonun nasıl gerçekleştirildiği noktasında daha önce uygulanan estetik ameliyatlara hiç benzemeyen türden bir yöntem kullanılıyor.

Bu yöntemin kilit noktası görünümü bozuk olan bölgeye karın bölgesinden alınan yağ tabakasının enjekte edilmesidir. Bu operasyonu diğer estetik ameliyatlardan ayıran oldukça önemli bir noktası da mevcuttur. Şöyle ki diğer estetik ameliyatlarda vücuda kanserojen madde içerebilecek yabancı maddeler yerleştirilirken bu yöntemde vücudun yine kendi ürünü olan karın yağları kullanılmaktadır. Karın bölgesindeki yağ tabakasının vücudun farklı bir bölümüne aktarımı ciddi bir operasyon gerektirse de neticeyi görünce çekilebilecek acılara değdiğini göreceksiniz. Üsteli göğüse aktarılan yağ tabakası diğer operasyonlarda kullanılan silikon vb. maddeler gibi patlama, yırtılma riski de taşımaz. Aktarılan bu yağ tabakası görünümünü asla kaybetmez ve vücudunuzla uyumlu olduğu için sizlere ileride herhangi bir sorun çıkarmaz.

Lipofilling Tedavisi

Temel olarak yüz bölgesi için mükemmel sonuçlar ortaya çıkaran bu yöntem ilerleyen teknoloji sayesinde vücudun her bölgesine uygulanabilir hale gelmiştir. Lipofilling Tedavisi muayeneye gelen hasta ile birlikte karar veren plastik cerrahlarımız tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu uygulamanın kaynağını vücudun herhangi bir bölgesinden alınan yağların yine vücudun başka bir bölümünde görünümünden rahatsız olunan yere aktarılmasıdır. Aktarılacak bu yağ tabakası genellikle karın bölgesinden alınmaktadır. Operasyonun uygulama aşamasında plastik cerrahlarımız genellikle genel ya da sedasyon anestezi yöntemini tercih etmektedirler.

Bu yöntem Türkiye’de henüz gerekli değerini yakalayamamıştır. Ancak operasyon sonucunda yakalanan başarı yüzdesine bakıldığında ilerleyen dönemlerde sıkça tercih edilen bir yöntem olarak görünmektedir. Bireylerin sahip olmak istedikleri dolgun dudaklar, güzel gergin yüz hatları bu operasyon sayesinde oldukça istenilen sonuçlar vermektedir. Diğer yöntemlere nazaran başarı yüzdesinin de oldukça yüksek olması sayesinde bu yöntem oldukça başarılıdır.

Türkiye’de henüz yeni yeni yerleşmeye başlayan bu operasyon sayesinde başarılı bir estetik ameliyat geçirebilirsiniz. Vücudunuzda herhangi bir noktanın görünümünden rahatsızsanız ve kalıcı bir çözüm istiyorsanız bu yöntemi hiç düşünmeden tercih edebilirsiniz. Operasyon sırasında kişinin kendinden alınan operasyon malzemeleri sayesinde gençlik zamanlarınızdaki parlak ve diri görüntünüze yeniden kavuşabilirsiniz.

Bu operasyonun olumlu noktalarından biride vücudun herhangi bir noktasından alınan yağ tabakasının vücutta iyileştirici bir etkide gerçekleştirebilmesidir. Türkiye’deki doktorlar bu durumu oldukça iyi bir şekilde değerlendirebilmektedir. Lipofilling operasyonu sayesinde vücutta bir noktadan alınan dokular diğer bir noktaya naklediliyor yani bir nevi doku nakli yapılmaktadır. Doku naklinin bu denli kolay bir yöntemle gerçekleştirilmesi diğer hastalıklar içinde umut ışığı oluşturmaktadır. Özellikle kanser ve ilik nakilleri konularında oldukça önemli bir kaynağı oluşturmaktadır.

Bu yöntem sayesinde dudak dolgularınızı, göğüs operasyonlarınızı ve yüz işlemlerinizi herhangi bir acı hissetmeden gerçekleştirebilirsiniz. Bu yöntem keşfedildiği ilk günden beri üzerine koyarak devam etmektedir. Şuan olması gereken ilgiyi görmeyen bu işlem en fazla Avrupa ülkelerinde uygulanmaktadır. Buradan işlemin ne kadar gelişmiş olduğunu anlamamız mümkündür. Sizlerde bu denli kaliteli bir hizmetten faydalanmak istiyorsanız irtibat numaralarımızdan bizleri arayarak hem operasyon hakkında detaylı bilgi alabilir hem de randevu talep edebilirsiniz.