Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Liposuction (Yağ Alma)

Liposuction (Yağ Alma)
Liposuction (Yağ Alma)

İstenmeyen kiloların sebebi verilmesi zor olan hatta verilemeyen yağlardır. Bu yağlar sadece bel ve basenlerle sınırlı kalmayıp vücudumuzun her bölgesinde karşımıza çıkabilmektedir. Çene bölgesi, sırt, alt kollar, üst kollar ve diz bölgeleri dahil olmak üzere görselliği bozan bir durum oluşturur. Bu yüzden bayanların fazlaca şikayetleri vardır. Kilo verdikten sonra sarkan bölgeler de bu ifademizi en iyi şekilde anlatan durum olarak karşımıza çıkmaktadır. Hafif kilo dahi alan kişilerde vücudun anormal derece kilo alan bir bölgesi var ise özellikle bu bölgeler için kesin çözüm bu yöntemle sağlanmış olur.

Yağ Aldırma Sonrasında Yağlar Aynı Oranda Tekrar Alınır Mı?

Yağ hücreleri insan vücudunda erişkinlik yaşına gelene kadar adet olarak belli bir sayıya gelir. Bu sayı diğer kalan sürelerde değişmez. Kilo alma olgusu ile birlikte bu hücreler sadece fiziki olarak gelişim sağlar. Liposuction yaptıran kişilerde yağ hücreleri vücudun dışına alındığı için hücre sayısı azaltılmış olur. Kişi tekrar kilo almış olsa bile vücut yapısı eskisi kadar kötü bir hal almayacaktır.

Hamilelik Kiloları İçin Liposuction Uygulanabilir Mi?

Hamilelik sonrası tabi ki liposuction yapılabilir. Bunun için emzirme süresinin geçmesini beklemek en uygun zaman olacaktır. Bu sürenin en az bir yıl olmasına dikkat etmek faydalıdır. Geçen bu sürede vücut doğal yollardan verebildiği kiloları verir ve vücuttaki dezenformasyon net olarak son halini alır. Böylelikle uygulanacak olan işlem için en sağlıklı şart sağlanmış olur.

Liposuction Ameliyatı

Liposuction ameliyatı birkaç şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan bir tanesi sedasyondur. Genel olarak baktığımızda ise anestezi uygulanarak yapılır. Yağ hücrelerinin alınacağı bölgelere küçük kesiler atılır ve vakum yöntemi  ile alınmaktadır. Ameliyat olan kişinin durumuna göre 1 saat ile 4 saat arası değişim gösterebilen sürelerde olabilmektedir. B u süreç tamamen kişinin vücudunun direnci ve ameliyat ortamı ile ilgili bir durumdan kaynaklanır. İyileşme süreci de aynı bu etmenler sayesinde değişim gösterir.

Liposuction Ameliyatı Sonrası

Ameliyattan sonra izlenen süreçler kişiye, alınan yağ miktarına ve bölgelere bağlı olarak değişim göstermektedir. Hastanın durumuna göre aynı gün içerisinde taburcu edilebilir. Olağan durum bu şekilde iken olağan dışı bir durum gözlenir ise değişiklik gösterebilir. Tedbir amaçlı bir gün hastanede bekletilme durumu söz konusu olabilir. Hastanın vücudunda oluşabilecek şişliklerin azaltılması için 3 ile 4 hafta arasında korse kullanımı tavsiye edilir. Hasta bu süreçte formunu yakalar ve vücudu son halini alırken vücutta ameliyat sonrası oluşan şişlikler iyileşme sürecini 3 hafta gibi bir sürede sağlanmış olur. Bazı hastalarda bu şişlikler daha uzun sürelere yayılabilmektedir. Bu kişilerin vücut direnci ile alakalıdır. Kişiden kişiye değişen bu direnç ile şişliklerin tamamen geçmesi 4 ay ile 6 ay gibi süreleri bulabilmektedir. Bu yüzden endişe edilmemeli ve iyileşmek için doktorlar ile irtibat halinde olunmalıdır.