Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Mini Karın Germe

Mini Karın Germe
Mini Karın Germe

Özellikle kadınların dış görünümünü etkileyen en önemli kısım karındır. Dolayısıyla karın estetiğini de büyük ölçüde önem arz eder. Karın kısmında doğumdan sonra, kilo değişimleriyle ilgili bölgelerde yağlanma görülür. Karın bölgesinde çatlak ve sarkma oluşabilmektedir. Neticede ise karın kısmında gevşeme, sarkma ve estetik olarak istenmeyen görüntü oluşur.

Karın Germe Ameliyatı

Karın bölgesi sorunlarının giderilmesine yönelik ameliyattır. Bu ameliyat alt karın kısmında sarkan cilt ve yağ dokusunun alınmasını, karın duvarındaki kasların eski gerginliğe kavuşmasını sağlamaktadır. Lazerle yağ çekme tekniği sayesinde bel ve göbek kısımlarında incelmek mümkündür. Bu sistemle yapılan ameliyat kombinasyonu kişide etkin sonuçlara vesile olmaktadır. Göbek altı çatlaklar, karın bölgesi yağlarının eritilmesi, karın duvarı gerginleştirilmesi bu ameliyat sayesinde mümkün olabilmektedir.

Bu özel işlem genel anestezi altında ameliyathanede yapılmalıdır. Yaklaşık süresi yapılan işleme göre 2 ile 3 saat arasında değişebilmektedir. Çoğu zaman kişi bir gece hastanede konaklamaktadır.

Göbek deliğinin üst kısımda kalan cilt gerginleştirilir. Sarkan yağ dokusu alınır. Şayet bel ve göbek kısmında fazla yağ bulunuyorsa liposuction ile alınır. Gevşeyen karın kasları cerrahi ipler yardımıyla sıkılaştırılmakta ve karın bölgesinin eski sertliği yeniden kazanması amaçlanmaktadır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyatın ardından birkaç gün rahatsız edecek düzeyde ağrı hissedilebilir. Ağrı kesici bir iğne, sorunu çözecektir. Diğer günler ise hafif ağrı hissi duyulabilir. Kendi eriyen dikişler kullanılır, alınma gereği duyulmaz. Zaman içerisinde ameliyat izlerinde kaybolma gerçekleşir. Operasyon sonrası 3-4 hafta korse kullanmaları önerilir. Birey 7 – 10 gün sonra hayatına dönüş yapabilir. Gündelik yaşamda ağır kaldırılmamalıdır. En az 6 – 8 hafta geçmesi gerekir. Karın germe ve toplama ameliyatının akabinde sıkılaştırıcı, estetik açıdan daha etkili ve güzel görünümlü, genç, dinamik bir karın görüntüsüne sahip olunmaktadır.

Erkek – Kadın fark etmez, her kesime uygundur. Yaş sınırlaması olmasa bile yine de belli yaş üzeri kişilere uygulanmalıdır. Genellikle karın bölgesi sorunlarına karşın yapılmaktadır. Kilo sonrası sorunlara giderici etki sunmasına rağmen, asla kilo verdirici bir teknik olarak görülmemelidir. Ayrıca alanında uzman cerrah hekimler tarafından uygun şartlar altında ameliyathanelerde yapılmalıdır.

Uyarı: Ameliyat öncesi mutlaka uzman hekim tarafından karın bölgesi ve genel birey sağlık durumu hakkında etkin değerlendirme yapılmalıdır.

Mini Karın Germe Ameliyatında cerrahi ve estetik alanda uzman Doç. Dr. Zühtü Demir, estetik güzelleştirici eylemleri göz önünde bulundurarak sağlık ve istenilen gaye doğrultusunda etkin ameliyatlara imza atmıştır.