Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Somon DNA Aşısı

Somon DNA aşısı, somon balığının sütünden elde edilmiş bir serumdur. Somon balığının DNA’sı 10 kat daha fazla su tutma kapasitesine sahip olduğundan cilt nemlendirme özelliği bulunur. Cilt yüzeyinde ciddi düzeyde aydınlanma, parlaklık ve nemlenme sunar. İnce çizgilerin giderilmesinde azalmaya yardımcıdır. Çünkü cilt kırışıklık ve ince çizgilerin temel nedeni nemsizlik ve kuruluktur. Nem sorunu giderildiğinde ince çizgi ve kırışıklıkların da giderilmesi mümkün olur.

Somon DNA Aşısı

Kalıcı nemlendirme sunan özel üründür. Somon DNA’sı tedavisinin en önemli özelliği ağrısız bir cilt tedavisi, gençleştirmesi ve yenilemesi sunmasıdır. O denli kolay ve basittir ki, ilk seansla birlikte olumlu neticeler görülebilmekte ve ciltte ciddi farklılıklar oluşmaktadır. Seans uygulaması kişinin cilt yapısına göre değişim gösterse de 6 – 8 seans aralığında haftalık bir defa uygulanabilir.

Uygulandığı Alanlar

Yüz bölgesi, Boyun ve üst göğüs kısmı, göğüs bölgesinin mahrem dekolte kısımları dahil tümü, göz çevresi gibi bölgelere uygulanır. Özellikle göz çevresinde şişlik ve morluklara karşı etkilidir.

Somon DNA’sı Aşısı Kimlere Uygulanmaz?

Bu uygulama, alerjik bir etkene neden olmadığından dolayı geniş kullanım ağına sahiptir ve birçok kişiye hitap eder. Lakin tedbiri elden bırakmamak gerekeceğinden bazı kişilere uygulanmaması gerekmektedir. Bu hususta Somon DNA Tedavisi; damar tıkanıklığı olan, felç geçiren ve diyabet hastalarına uygulanmamalıdır. Kan pıhtılaşma bozukluğu olan, kalp hastaları ve hamile bayanlar için önerilmez.

Somon DNA Aşısı Uygulanışı

Uygulama öncesinde yüz bölgesi iyice temizlenmelidir. Sonra yüze bölgesel anestetik etkiye sahip krem sürülür. Ortalama 20 dakika beklenip, aşı minik zerrecik halinde 1 – 2 cm arayla orta deriye aktarılır. Bu işlem 10 – 20 dakika sürmektedir. Kimi hastalarda LED tedavisiyle birlikte uyarlı olarak uygulanması olasıdır. Hasta ihtiyacına göre 3 veya 6 seans olarak uygulanması en iyi sonuca kişiyi ulaştıracaktır. Yılde 2 kür halinde tedavinin uygulanmasında fayda olup, elde edilen sonuçların da kalıcılığı için daha fazla zamana yayılması gerekir. Bu şekilde daha başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Hyaluronik Asit ve Somon DNA’sının Cilde Olumlu Etkileri

Zaman içerisinde farklı etkenlerin katkılarıyla vücuttaki doğal maddeler eksilmekte ve bunun sonucu olarak da yaşlılık belirtileri görülmektedir. Bu etkin maddelerin cilt nemini, esnekliğini ve parlaklığını koruyup kontrol altında tutmasından dolayı önemi büyüktür. Fakat eksilmesiyle de ciltte ciddi olumsuzluk ve değişim görülür. Somon DNA molekülleri ve bu özel tedaviyle eksilen maddelerin yerine doğal yollarla yenileri konulur. Bu şekilde de cilt içerisindeki nem oranı artmakta ve kalıcı nem oranı sağlanmaktadır. Ciltte aydınlanma, parlaklık ve berraklık sağlanır. Kolejen ve elastin etkileri artırılarak cildin sıkılaştırılması sağlanır. Temelde ise aydın ve genç görünümde parlak,  berrak ve düz bir cilt görünümü elde edilir.