Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Ultrasonik (Ameliyatsız Yüz Germe)

Ultrasonik Yüz Germe (Ameliyatsız Yüz Germe)

Kişiyi birey yapan, benzerliğini ve özgünlüğünü yansıtan yegane organdır yüz. Yüzde oluşan bazı istenmeyen durumlar yaşlılık, yorgunluk ve stres belirtilerine mahal verir. Yaşlılıkla birlikte yüzde görülmeye başlayan ilk değişimler yüzün yumuşak doku kaybına uğraması, dokuların çekimiyle aşağı doğru sarkma ve kırışıklıklardır. Bunlarla birlikte ince çizgiler, ten rengi değişimi ve soluklaşma görülür. En iyi cerrahi tedavi yöntemi olan yüz germe ameliyatı uzman doktorlarca yapılmakta ve bu yaşlılık belirtilerine karşın çözüm üretilmektedir. Fakat modern zamanın geride kaldığı, yerini post modern ve yeni nesil çağa bıraktığı günümüzde artık ameliyatsız yüz germe yöntemleri de kendini göstermektedir. Bu yöntemin özelliği yüze eski genç ve dinç halini yeniden kazandırmaktır. Dolayısıyla da ameliyatsız yüz germe yöntemleri yaygınlaşmıştır.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamaları

Yüz bölgesine görülen birçok sorun yüz germe ameliyatıyla ortadan kaldırılabilmektedir. Fakat ameliyatın verdiği gerginlik ve tedirginlik, operasyon sonrası iyileşme sürecinin uzaması kişilerde tercih etme olasılığını düşürmektedir. Bu yüzden ameliyatsız yüz germe yöntemi tercih edilir.

Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe

Fokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz GermeFokus Ultrason ile Ameliyatsız Yüz Germe yöntemi 3 ve 4,5 mm başlıklar aracılığıyla ultrason enerjisinin iletilmesi ilkesine bağlıdır. Ultrason enerjisi ile cilt iyileşmesi ve cilt altı dokularının da toparlanması sağlanır. Bu ise fasya üzerinde kontrollü oluşturulan iyileşme odaklarıyla mümkün kılınır. Yüzeysel uygulamaya özgüdür. Ciltte yenilenme ve gerilme etkisi oluşturmakla birlikte 4,5 mm’lik başlıkla da cilt altında yer alan cilt dokularında da gerilme etkisi gösterir. Bir tek seansta uygulanıyor olması birçok kişinin hayatına devam etmesi dolayısıyla özellikle tercih edilir. Bu uygulamanın ortalama 1,5-2 yıl kadar kalıcılığı bulunuyor.

Ultrasonik Yüz Germe

Ultrasonik yüz germe, Bir tek seansta yüz ve vücut şekillendirmeye yardımcı sıkı ve genç cilt elde etmeye vesile ameliyatsız cilt germe yöntemidir. Yüzümüzdeki, zamanın izlerini ortadan kaldırmak için tercih edilen en önemli yüz germe yöntemidir. Herhangi zararlı ve yabancı bir maddeye cildin maruz bırakılmasına gerek kalmadan yüz ve vücudun toparlanmasını sağlayan işlemdir. Cilt, Ultrasonik yüz germe sayesinde toparlanıp, düzeldiği gibi aynı zamanda kendi kendini de onarma özelliği kazanmaktadır.

30’lu yaşlarda başlayan deri ve deri altı dokularındaki değişim, özellikle de derinin ve deri altındaki dokuların formda kalmasına yardımcı kollajenin yapısının değişime uğramasına ve miktarında azalmasına neden olur. Deri altındaki kasları saran fasiyal yapıların gevşemesi ve sarkması bu yaşlardan itibaren görülür. Neticede ise deri elastikiyetini kaybetmekte ve gevşek bir hal almaktadır. Sarkmalar, çizgi ve şişkinlikler, kırışıklıklar ciltte görülmeye başlar. 30 ila 60’lı yaşlardaki kişilerin büyük çoğunluğu ameliyat olmadan derinin doğal bir biçimde gerilmesini, sıkılaşıp toparlanmasını istemektedir. Bazı kimseler ise genel sağlık sorunları ve sosyal etkenlerden kaynaklı ameliyat olamamakta yahut deformiteleri henüz ameliyat gerektirecek kadar fazla değildir. Bu nedenle bu kişiler klasik germe ameliyatı yerine Ultrasonik  yüz germe yöntemiyle işlem gerçekleştirmektedirler.

Bilindiği gibi cilt yenileme ve düzeltme amacıyla günlük pratikte uygulanan lazer yöntemiyle de cilt germe mümkündür ama cilt altındaki dokularda düzeltme veya iyileşme sağlanamaz. Yüzde lifting etkisi de oluşmaz. Bu yüzden lazer teknolojisinin çözemediği sorunları çözmek için Ultrasonik yüz germe tercih edilir. Yalnızca cerrahi müdahale ile başarılabilecek olan işlemlerde de enjeksiyon yapılmaksızın iyileşme sürecine ihtiyaç duyulmadan, risksiz başarı sunan yeni bir teknolojidir.

Ultrasonik yüz germe, ameliyat olmadan odaklanmış ultrason dalgalarıyla deri altında bulunan kollejen oluşumunu uyararak deriyi formda tutan faysal yapılarını sıkıştırır; yüz, boyun, karın, kol ve de bacak bölgelerinde görülen sarkma, kırışıklık ve form kaybını ortadan kaldırmaktadır. Yenilenme ve yapılanma özelliğini cilde kazandırır. Yepyeni bir soluk kazandıran Ultrasonik yüz germe teknolojisi, kollejen üretimini tetiklemekte ve hedeflenen lifting etkisini artırmaktadır.

Ultrasonik Yüz Germe Uygulaması

Herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeden yapılan Ultrasonik yüz germe uygulaması, sorunlu bölgeye cihaz değdirilerek başlar. monitörde cilt altı dokusunun görüntülenmesi sağlanır. Ameliyatla zoraki görülebilecek cilt altı dokularına monitör yardımıyla ulaşım sağlanabilir ve termal ısının deri altı dokusuna ulaşması sağlandığından kollejen üretiminin tetiklenmesi ve lifting etkisinin açığa çıkması söz konusudur. Bu uygulamada tek bir seans yeterlidir ve kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle 1,5-2 yıl kadar etkisi devam etmektedir.

Ultrasonik Uygulama Bölgeleri

Ultrasonik tedavisi tüm yüz ve vücut bölgelerinde sıkılaşma gereksinimi olan, kırışıklık bulunan bölgelere uygulanabilmektedir. Ultrasonik germe uygulaması, yüzün ovalliğini yeniden şekillendirmeye yarayarak ciltte sıkılaşma, ince kırışıklarda azalma sağlamaktadır. Genel olarak;

 • Boyun ve gıdık bölgelerindeki sarkmalara,
 • Üst göz kapağı düşüklüğüne,
 • Alın bölgesindeki kırışıklıklara,
 • Yanaklardaki form kayıplarına,
 • Düşük kaşlara ve kaş kaldırma durumlarına,
 • Dekolte göğüs bölgesindeki pürüz ve kırışıklıklara,
 • Çene bölgesindeki çizgilere çözüm sunmaktadır.

Ayrıca burun kenarından ağız kenarlarına kadar inen derin nazolabial oluklara, karın, bel ve sırt bölgelerinde görülen sarkma ve form kayıplarına karşı uygulanabilmektedir. Kol ve bacaklardaki sarkmalara karşın yahut gözenekli deri yapıları gibi birçok sorunlu bölgeye uygulanabilmektedir.

Ultrasonik Seansları

Ultrasonik uygulamasında seans ve süre kişiye ve sorunlu bölgenin yapısına ve hatta boyutuna göre değişmektedir. Ortalama ise yarım veya 1 saat sürebilmektedir. Göz çevresine yapılan uygulama 15 – 20 dakika sürmekte iken bütün yüz ve boyun bölgesi için 1 saat sürebilmektedir.

Ultrasonik Uygulamaları Ağrı Veriyor mu?

Ağrı durumu ve derecesi hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Çoğu hastada ise ağrısız işlem sağlandığı gözlemlenmiştir. Hastalar uygulama sürecinde genellikle iğne batması veya elektriklenme şeklinde bir ağrı hisseder. Ağrısı yüksek kişilere tercihe bağlı olarak bölgesel anestezi ya da  sedasyon uygulaması uygulanabilmekte ve ağrı hissi düşürülmektedir.

Ultrasonik Ne Kadar Güvenli?

Dünya çapında 100.000’den fazla kişi üzerinde uygulanan ve olumlu neticeler alınan FDA tarafından onaylı estetik uygulamasıdır. Klinik çalışmalarda da verimliliği kanıtlanmıştır. Ayrıca ultrason enerjisi son 50 yıldır tıp alanında kullanılmakta olan en etkili yöntemlerden ve tedavi türlerinden birisidir.

Ultrasonik’in herhangi Bir Yan Etkisi var mı?

Uygulama sonrası biraz kızarıklık, düşük ihtimalle şişme, karıncalanma ve hassaslaşma görülebilmektedir. Doğal ve geçici bir durumdur. Uygulama sonrası hemen günlük yaşama geri dönülebilmektedir. İşlem sonrası ciltte leke, yanık ve herhangi bir yan etki görülmez. Bazı kişilerde birkaç saatlik sürebilecek geçici kızarıklıklar oluşabilir.

Ciltte herhangi bir etki oluşturmadığı için yaz ve kış her mevsim uygulanabilir.

Diğer Yöntemlerden Farkı

Ultrasonik, (HIFU) odaklı ultrason teknolojisi kullan ve cerrahi müdahaleye gerek kalmadan derin dokular üzerine etki edebilen en iyi yöntemdir. Cilt yüzeyine yapılacak müdahalelerle cildin sıkılaştırılması sağlanamaz. Alt katmanlara ulaşmak ve odaklı uygulama yapmak gerekmektedir. Hassas ve etkili bir yöntemle amaca ulaşmak ise Ultrasonik yüz germe uygulamasıyla mümkündür.

Ultrasonik Yüz Germe’nin Sonuçları

Bir tek uygulamada rejenerasyon süreci baş gösterir. İlk anda dahi gerilme etkisi görülebilmekte ve hissedilebilmektedir. Bir hafta sonunda kişi kendisini çok daha iyi hissedecektir. 1 ay sonra da asıl netice gün yüzüne çıkacaktır. 3 ay sonra ise amaca ulaşım sağlanacaktır. Tam netice için ise 6 ay gerekmektedir. Kalıcılığı 2 yıla yakındır. Diğer sonuçlarına bakacak olunursa;

 • Daha fazla kollajen üretimi başlatır,
 • Güçlenmiş bağ dokusu sunar,
 • Daha sıkı cilt elde edilir,
 • Kırışıklıklar gözle görülebilir düzeyde azalır.

Ultrasonik Uygunluğu

Ultrasonik uygulaması için yüz, boyun ve karın bölgelerinde sarkma, ciltte gevşeme; kol ve bacak bölgelerinde form kaybı olan her kişi için uygundur. Ameliyat gerektirmeyen veya istemeyen kişiler için idealdir. Özellikle de 40 ila 65 yaş arası kişilerdeki cilt kollejen kaybından ve gevşemedeki artan orandan kaynaklı bu kişiler için idealdir.

Avantajları

 • Tek seanslık bir uygulamadır. Fakat 6 ay sonrasında yeniden uygulanabilir.
 • İşlem sonrası ciltte yara ve pullanma görülmez.
 • Günlük hayata mani olmaz.
 • Ameliyatsız kaş kaldırma sağlanabilir.
 • Yüz, boyun, kol ve bacak germe – vücutta şekillendirme gibi istenilen neticeler elde edilir.
 • Uygulamanın öncesinde ve sonrasında özel bir bakım veya işlem gerektirmez.

Ciltteki ince çizgi ve kırışıklıklarda azalma, toparlanma sunar.

 • Cildi yeniden formuna sokar.

Ameliyatsız Yüz Germe Uygulamalarının Avantajları

En önemli avantajı klinikte kolayca uygulanma özelliğinin olmasıdır. Kişilerin gündelik hayatını etkilemeden, çok kısa sürede dönmelerini sağlar. Kaş kaldırma 20, tüm yüz bölgesi ise 45 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Hiçbir iz kalma durumu söz konusu değildir.

Alanında uzman ve Türkiye’de birçok kesimin beğeni ve taktirini kazanmayı başaran Ankara’nın bilinen estetik ve plastik uzmanı Doç. Dr. Zühtü Demir, muayene teknikleri ve estetik uygulamasıyla gözleri kamaştıran gönülleri rahatlatan sonuçlar sunmaktadır.