Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Ultrasonik Burun Estetiği

Ultrasonik burun estetiği, günümüzde oldukça popüler bir uygulamadır. Ankara’da Estenik Estetik Cerrahi Merkezi’nde de uygulanmakta olan bu operasyon oldukça fazla ayrıntıya sahiptir.

Ultrasonik Burun Estetiği Nedir?

Ultrasonik rinoplasti, burun estetiği ameliyatlarında henüz yeni yeni yaygınlaşan; operasyonun çok daha verimli geçmesini sağlayan yeni bir teknolojidir. Bu teknoloji ile beraber, işlem öncesinde yapılması beklenen burun, işlem sonrasında sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Bu işlem sırasında, ‘Piezetom’ adı verilen bir aygıt kullanılmaktadır. Burundaki sıcaklığı artırıp hastayı rahatsız etmeyen; kemik dokuyu esas alan bu yöntem estetik cerrahın işini çok büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

Kemiklerin şekillendirilmesini, diğer yöntemlere kıyasla çok daha kolaylaştıran bu yöntem; isminden de anlaşılabileceği gibi ultrasonik olarak çalışmaktadır. Ses dalgaları ile çalışan cihaz, burun kemiğine uygulandığında, burun içinde sadece milimetrik olarak kırıklar meydana getirmektedir.

Ultrasonik Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Ultrasonik burun estetiği ameliyatının avantajları oldukça çoktur. Hastanın operasyon sonrasında enfekte olmasını ve nefes almasını engelleyen unsurlar, bu yöntem ile yok denecek kadar azalır. Zira Piezetom, uygulama alanın oldukça dar (milimetrik) olması ile hastanın burnunun içinde geniş kırıklar olmasını engeller. Bu durum, günlerce morarmış burun ve göz altları ile dolaşmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Ultrasonik Rinoplasti sayesinde, burun estetiği ameliyatlarınızı, minimum acı ve hızlı bir iyileşme süreci ile atlatabilirsiniz. Operasyonun bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bir tanesi de işlemin uygulanış biçiminin kolay olmasıdır. Estetik cerrahların işini büyük ölçüde kolaylaştıran bu yöntem ile istediğiniz burnu elde etmeniz büyük ölçüde kolaylaşmaktadır.

Ultrasonik Burun Estetiği Nasıl Uygulanır?

Ultrasonik burun estetiği, hastanın yüz hatlarına uygun bir burun belirlenmesi ile uygulamaya başlanır. Hastanın yüz hatlarına gidecek ve yüzde doğal görünecek bir burun belirlenir, hasta ile mutabık kalındığında burnun görüntüsü Photoshop ile hastaya gösterilir. Burun estetiği ameliyatlarında, Photoshop ile size aktarılan görüntüye en yakın sonuç veren işlem ultrasonik burun estetiği yöntemidir. Zira Piezetom ile hastanın burnunda, uzun bir kırık hattı meydana gelmez. Bu çok daha kolay bir uygulama sağlayarak, burna istenen şeklin verilmesini sağlar. Aynı zamanda burun kemerine de çok daha estetik bir görünüm kazandırılmasına yardımcı olur. Bu sebepten ötürü, ultrasonik rinoplasti, günümüzde en çok uygulanan işlemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ultrasonik Rinoplasti Ameliyatları Ağrılı Mıdır?

Ultrasonik burun estetiği ameliyatları, hastanın acı çekmesini ve ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonları en aza indiren yöntemlerden bir tanesidir. Kemikte geniş kırıklar meydana getirmediği ve enfeksiyon yaratmadığı için, işlem sonrasında aşırı kanama ve ağrı beklenmez. Özellikle ince kemiklere sahipseniz, Piezetom sayesinde kemiğe müdahale oldukça kolaylaşacaktır. Yumuşak dokuda herhangi bir tahribat meydana gelme olasılığı oldukça düşük olduğu için, ultrasonik burun estetiği ameliyatları, dünya genelinde oldukça yaygınlaşmıştır.