Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Ameliyatsız Zayıflama

Ameliyatsız Zayıflama

Zaman öyle bir hal aldı ki, artık ciddi düzeyde sağlık sorunları baş gösterdi. Aşırı kilo, aşırı zayıflık vb. sorunlar ciddi tehlike arz etmekte ve kişiler artık bu sorunlarla mücadeleye koyuldu. Kimi ilaçlara, kimi spora, kimi farklı etkenlere ve kimileri de cerrahi ameliyatlara başvurmakta.

İstenmeyen bölgesel yağlar, hem erkeklerde ve hemde bayanlarda büyük sorun teşkil etmektedir. Eskiye nazaran yapılan iş ve çalışma düzenindeki rahatlığın artması kilo artışına da neden olmuştur. Buna karşın çözüm amacıyla birçok teknoloji ve işlem geliştirilmeye başlamıştır. En gelişmiş teknolojilerin başında ise Soğuk Lipoliz “Cool Shaping” yöntemi gelmektedir. Bugüne kadar geliştirilen ameliyatsız zayıflama teknolojileri arasında en gelişmişidir. “Coolshaping 360 cryo Soğutma Sistemi” olarak bilinen bu teknoloji, yağ hücrelerinin ameliyat olmaksızın parçalanmasını ve yok edilmesini sağlar. Amerika’daki araştırmalara göre FDA onayıyla güvenilirliği saptanmış ve ispatlanmıştır. Doğum sonrası oluşan karın, sırt ve basen bölgelerinde, bacak bölgelerinde, yan ve göbek kısımlarında oluşan yağ birikimlerini %20 – %50 oranında kalıcı biçimde azaltmaktadır. Erkek – bayan fark etmeksizin her yaş gurubuna uygun uygulanabilmektedir. Ağrısız ve acısız bir teknolojidir.

Bu uygulama vücudun belli kısımlarına eritilemeyen bölgesel yağlanması olan kişilere, sırt, karın, basen, yan simitler, kol ve bacaklara, sütyen altları, göğüs kıvrımları ve benzeri bölgelerde yağlanma, kilo ve dolgunlaşma sorunu yaşayan kişiler için idealdir.

Bu ve benzeri kilo etkeni olan sorunlardan kurtulmak için doğal yollarla tedavi isteyen kişilere, kimyasal bir ürün kullanmak istemeyenlere en uygun tedavi yöntemidir Coolshaping 360 cryo Soğutma Sistemi cerrahi sonrası iyileşme sürecinde vakit harcamak istemeyen ve günlük yaşantıya ara vermek istemeyen kişiler için en uygun sistemdir.

Not: Doğum sonrası ortalama 8 ay sonra da rahatlıkla kullanılabilir.

Özel geliştirilmiş incelme sağlayan  soğuk lipoliz yönteminin sırrı: Uygulanacak olan bölge veya bölgeler hekim tarafında incelenir. Cilt koruması için ıslak mendil benzeri bir koruyucu madde vücudun ilgili bölgesine kaplanır. Sonra cihaz, uygulanacak olan bölgeye yaşlaştırılır. Sonraki aşama cihaz tarafından yapılmaktadır. Hafif vakumla cihaz ilgili bölgeyi içine çeker. Ardından bir saat sürecek özel tedavi başlar. Bu özel teknolojik cihaz yağ tabakasının bulunduğu kısmı -9 dereceye kadar soğutmaktadır. Uygulamaya tabi olan bölge sıkılaşmaya başlar. Kozmetik tedavide daha önceden görülmemiş ve yalnızca cerrahi tedavide mümkün kılınan etkili sonuçlar bu uygulamayla elde edilebilmektedir.

Uygulama esnasında işlemin yapıldığı bölgeye bağlı olarak birey oturur veya yatar konumda kalabilmektedir. TV seyredebilir, gazete-dergi veya kitap okuyabilir, hatta müzik dinleyebilir. Bütün uygulama rahat-güvenli ortamlarda yapılmaktadır. Birkaç hafta sonra istenilen oranda düzelme elde edilecek ve başarı elde edilecektir. Temel sonuçlar ise 1 ay sonrasında netleşmektedir. Diğer yöntemlere nazaran yağ hücrelerinin sayısında azalmaya sebebiyet verdiği için kalıcılığı yüksektir.