Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Meme Büyütme

meme büyütme
Meme Büyütme Ameliyatı Ankara

Estetik cerrahi alanı her geçen gün gelişmeye devam ederken insanların en fazla istediği operasyonlar arasında meme büyütme ilk sırada gelmektedir. Özellikle doğum yapan bayanlarda bebek doğumunun ardından çeşitli göğüs sorunları meydana gelmektedir. Bunun neticesinde bize başvuran bayanlara yönelik meme büyütme operasyonu uygulamaktayız. Yaptığımız operasyonlar sayesinde bayanlar istedikleri görünüme kavuşurken bir yandan da daha estetik bir duruş kazanmaktadırlar. Her ne kadar kolay bir işlem olsa bile; operasyondan önce ve sonra dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı için bazı tetkiklerin ve  muayenelerin ameliyat öncesinde yapılması gerekmektedir. Gelen hastanın  göğüs hacmi mutlaka belirlenmelidir. Aksi halde ameliyat sonrasında istenmeyen sorunlarla karşı karşıya kalınabilir. Ameliyat olmak isteyen kişinin hangi dolgunlukta bir göğüs arzu ettiği sorulur. Sonrasında boy ve kilo oranı ile birlikte göğüs kafesi genişliğine dair ölçümler yapılır. Kişinin istediği dolgunluğun bu ölçüm sonuçları ile uyum sağlayıp sağlayamayacağı noktasında bir analiz yapılır. Özellikle bayanların yaptığı hatalar arasında, doktorlarına çeşitli ameliyatlara ait görsellerle gitmeleri yer almaktadır. Estetik cerrahi alanında kişiye özel operasyonlar yapılması gerekmektedir. Bunların başında da meme büyütme ameliyatı geldiği için kesinlikle bilimsel hareket edilmesi gerekir.

Meme büyütme Ameliyatı Öncesi Değerlendirme

Ameliyata başlamadan önce estetik cerrahi alanında uzman doktorun meme değerlendirmesi yapması büyük önem taşımaktadır. Tabi değerlendirmenin doğru şekilde analiz edilmesi daha fazla önem arz eder. Öncelikle memesi küçük olan bir bayan için yapılan estetiklerin büyük olanlara nazaran daha fazla olumlu sonuç doğurduğunu bilmek gerekir. Ancak ameliyat öncesi boyut ne olursa olsun; meme başı pozisyonu, meme simetrisi, hacmi, memeye ait taban çapı, meme dokusunun dağılım analizi ve son olarak da meme altındaki kat çizgisinin değerlendirmeye alınması gerekmektedir. Tüm değerlendirmelerin ardından estetik yaptıracak bayan için en uygun olan protez tercih edilir. Kesinin nereden yapılacağı iyi bir şekilde belirlenerek hastaya anlatılmalıdır. Gelen kişinin göğsünü büyüttürme isteği varsa ve bir yandan da göğüsleri sarkmışsa büyütme ameliyatının yanı sıra meme dikleştirme operasyonu da yapılmalıdır.

Silikon ile Meme Büyütme Yöntemleri

Bayanlar her ne kadar hayallerindeki meme görüntüsüne kavuşmak isteseler de çoğu zaman bu konuda çeşitli tereddütler yaşamaktadır. Ancak protezlerin insan sağlığı için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca takılan protezler bir insan ömrünün tamamına yetecek dayanıklılığa sahiptir. Kohesiv yapı şeklinde bilinen birbirine bağlı dokulardan oluşan protezler insanların hücresiyle hiçbir zaman temas etmez ve sizin sağlığınızı tehlikeye atmaz. Bize gelerek meme büyütme ameliyatı yaptıran kişiler kesinlikle hiçbir sorunla karşılaşmaz. Çünkü; bizler hastalarımıza FDA onayını alan protezler kullanmaktayız. Ayrıca herkese güvenlik sertifikası da vermekteyiz.

Silikon ile meme büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle operasyon hekimler için her ne kadar basit bir işlem gibi görülse de hastane koşullarında yapılan operasyonlar her zaman daha başarılı ile sonuçlanır. Kesinlikle hastane dışında bu operasyonu yaptırmayınız. Genel anestezi ile meme büyütme işlemleri yapılmaktadır. Her doktorun tecrübesine ve her hastanın durumuna göre ameliyat süresi değişiklik gösterse de ortalama operasyon süresi 2-3 saat kadardır. İşlem yapılırken 3 farklı alandan kesi yapılabilir. Kesi yapılabilecek alanlar arasında; Koltuk altı katlantı çizgisi, meme başı çevresi ve hastanın durumuna göre memenin altında bulunan katlantı çizgisi yer almaktadır. Protez yerleştirmek için kullanılabilecek bölgeler de; kas altı, fasya altı, dual plan ve aynı zamanda da kas üstü bölgeleridir.

Protezin hangi bölgeden yerleştirilmesi gerektiğine doktor hastanın hikayesini dinleyerek ve bir yandan da göğüs muayenesi ederek karar verebilir. Bizler sizlere hayalinizdeki göğüs modelini vermek için hem hayat öykünüzü dinliyor, hem tercihlerinizi önemsiyor, hem de meme durumunuza göre operasyon kesilerimizi ve protez yerleştirmelerimizi yapıyoruz.

Meme büyütme operasyonu yaptırdıktan hemen sonra aslında yaptığımız operasyona ve proteze göre memeleriniz %20 oran ile daha büyük gözükür. Göğüsleriniz sert durur ve ayrık bir duruş sergiler. Aradan 1 ay geçtikten sonra memeler olağan boyuta gelmeye ve yumuşamaya başlar. Gerçek doğallığına ise; en erken 6 ay, en geç 1 yıl içerisinde kavuşur.

Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

Operasyondan yaklaşık 4 gün sonra yine eskisi gibi banyo yapabilirsiniz. Tabi pansumanlarınız devam eder. Pansumanlar için kliniğe gelmeniz önem taşır. Ameliyat sonrası sporcu sütyeni kullanmanız gerekiyor. Bu ürün 1 ay kadar kullanılsa yeterlidir.

Meme büyütme ameliyatı sonrasında basit düzeyde ağrı kesiciler kullanılmasını öneriyoruz. Tabi bazı hastalarımızın ağrı eşiği düşük oluyor. Bu kişilere ağrı kesici iğne ve çeşitli antibiyotikler tavsiye etmekteyiz. Protezlerin takılmasının ardından atılan dikişler eriyen dikişler olmaktadır. Ekstra bir zahmete girip dikiş aldırmanıza gerek yoktur. Ameliyatta sonra çalışan kişiler 1 hafta süre neticesinde işe başlayabilirler.

Göğüs Büyütme Ameliyatı Sonrası Masaj Nasıl Yapılır?

Ameliyatın sonrasında kontrollerde hastalarımızın iyileşme durumuna göre kendilerine göğüs masajı uygulamalarını tavsiye etmekteyiz. Bu masajın süresi 3 ile 5 dakika kadar yeterli gelecektir. Masajı banyonuzu yaparken köpükle yapabileceğiniz gibi masaj yağı kullanarak da gerçekleştirebilirsiniz.

Bahsettiğimiz üzere göğüslerinizi büyütmek ve hayal ettiğiniz görünüme kavuşmanız için çok fazla endişelenmenize gerek yok. Sadece birkaç küçük dokunuşla istediğiniz büyüklükteki memelere kavuşma şansını yakalarsınız.