Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Doç. Dr. Zühtü Demir

Doç. Dr. Zühtü Demir
Doç. Dr. Zühtü Demir


Güzel olmak ve güzel bulunmak her insanın özgüveninin gelişmesi için son derece önemli bir etkendir. Güzel olan kişiler, arkadaş olarak daha çok istenen, yaşam boyu eş olarak daha çok tercih edilen, sosyal ilişkilerinde daha başarılı kişilerdir.

Doç. Dr. Zühtü Demir

Tıp Eğitimi:

 • 1981 –1987 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi (İstanbul)

Uzmanlık Eğitimi:

 • 1991-1996 Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği (Ankara)
 • 2001 Onep Estetik Cerrahi Merkezi (İstanbul)

Yurtdışı Eğitimi:

 • Mount Sinai Medical Center, Division of Plastic Surgery New York U.S.A.
 • New York University School of Medicine Institute of Reconstructive Plastic Surgery New York U.S.A
 • Montefiore Medical Center, The University Hospital for the Albert Einstein Collage of Medicine, Department of Plastic Surgery New York U.S.A

Bilimsel Kuruluşlara Üyelikler:

 • Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
 • Çene ve Yüz cerrahları Derneği
 • Türk Tabipler Birliği
 • Ankara Tabip OdasıYabancı dili: İngilizce
  Yayınlar: Yerli ve yabancı toplam 32 tane bilimsel yayını mevcuttur.
  Bilimsel Bildiriler: Toplam 51 adet bilimsel bildirileri mevcuttur.
  Katıldığı Bilimsel Kongreler: Toplam 43 adet yerli ve yabancı bilimsel kongreye katılmıştır.
  Citationlar: Bilimsel yayınları toplam 44 kez referans olarak gösterilmiştir.
 • Özgeçmiş01 Ocak 1964 tarihinde Antalya’nın Elmalı İlçesi’nde doğdu. İlkokul eğitimini Antalya’nın Dumlupınar İlkokulu’nda yaptı. Ortaokul ve Lise eğitimini Atatürk Ortaokulu ve Antalya Lisesi’nde tamamladı. Üniversite öğrenimini İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yaparak 31 Temmuz 1987 yılında mezun oldu.Mecburi hizmetini Kırıkkale – Yeşilyazı – Yeşilyazı Köyü Sağlık Ocağı’nda pratisyen hekim olarak yaptı. 1989 yılında askerlik görevini tamamladıktan sonra, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzmanlık eğitimi yapmaya hak kazandı. 27 Kasım 1996 tarihinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanlığını aldı. Bu tarihten itibaren Ankara Onep Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniğinde çalışmaya başladı.19 Kasım 2001 – 25 Ocak 2002 tarihleri arasında, bilgi ve görgüsünü artırmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri New York Şehrinde, sırasıyla Mount Sinai Medical Center, New York University School of Medicine, ve Montefiore Medical Center Albert Einstein Collage of Medicine Plastic Surgery Departman’larında çalıştı.2009 yılında Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi dalında Doçent oldu.2011 yılında Onep Estetik ve Plastik Cerrahi Kliniği’nden ayrılarak Estenik, Estetik Cerrahi ve Saç Ekimi Merkezi’ni kurdu.Sözel ve yazılı olarak İngilizce biliyor. 12 ulusal 20 uluslararası toplam 31 bilimsel yazı; 49 ulusal 3 uluslararası toplam 52 bilimsel bildiride görev aldı.

  ‘Halen Sağlık Bakanlığı Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim görevlisi olarak görev yapmakta olan Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Sibel Demir ile evli. Alp ve Kaan isimli 11 yaşında ikiz oğulları var.