Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

İğneli Radyofrekans (Altın İğne)

Altın iğne olarak nitelendirilen iğneli radyofrekans, RF olarak tanımlanır. Ameliyatsız estetik uygulamalar dahilinde yapılan iğneli radyofrekans uygulaması, mikro iğne yöntemi ile yapılır.

Gençleştirme fonksiyonları için yapılan altın iğne uygulaması, kırışıklık ve sarkıklıkların giderilmesi için yapılan ve ideal sonuçlar veren uygulamalar arasındadır.

Altın İğne Uygulaması Nedir?

Modern teknolojiler ile geliştirilen altın iğne uygulaması, mikro iğnelerle yapılıyor. Minik altın iğnelerden oluşan lazer başlık sistemi, cildin alt dokusuna gönderilen ışınlarla cildin yeniden yapılandırılmasını sağlıyor.

Radyofrekans ünitesiyle yapılan iğneli radyofrekans lazer uygulaması, iletilen ısının alt dokulara erişmesini sağlıyor. Kolajen sentezinin uyarılması ve yeni üretimlerin yapılması için ışın ve ısı, lazer sistemiyle cildin alt yapısına gönderilir.

Hasarlı yapıların onarılmasını sağlayan ve kolajen yapının üretimini destekleyen iğneli radyofrekans uygulaması, cildin yenilenmesini ve hasarlı bölgelerin onarılmasını sağlıyor. Yenilenen cilt yapısı canlı ve parlak görünümüyle, genç ve dinamik bir görünüm kazandırır.

 İğneli Radyofrekans Sistemi Nasıl Çalışır?

Radyofrekans cihazında bulunan altın iğne dizilimleri, ayarlanan derinlik opsiyonunda cildin alt yapısına doğrudan etki eder. Mikro iğne sistemiyle otomatik yenileme sağlayan iğneli radyofrekans uygulaması, 0.5 ve 2.0 mm arasında etkide bulunur.

Kullanılan altın iğneler ile gönderilen ışınım ve ısı, doku onarımını sağlarken doğrudan dermiş tabakaya etki eder. Akım çıkışına göre ayarlanan sistemde, epidermis tabakada işlem yapılmadan direkt olarak dermiş yapının onarımı ve yenilenmesi sağlanır.

Derinin orta tabakasında yapılan onarım işlemi, kolajen yapısının iyileşmesini ve yeniden yapılanmasını sağlar. Cihazın kullanımında ısı 60 dereceye kadar kullanılabiliyor.

İğneli Radyofrekans Nasıl Uygulanır?

Altın iğne ile fraksiyonel mikro delikler oluşturularak, doğrudan dermiş tabakaya uygulama yapılır. Kolajen ve elastin üretimini yapan iğneli radyofrekans uygulaması, termal hasar bırakmadan onarım sağlar. Altın iğne uygulamasında temel hedef, cildin üst yapısına etki etmeden direkt olarak orta tabakanın yenilenmesini sağlar.

Mikro iğneli fraksiyonel radyofrekans uygulamasında öncelikle cilt yüzeyi temizlenir. Hassas ciltlere anestezik kremler uygulanır. Lazer uygulaması esnasında hissedilen hafif acının giderilmesi için topikal anestezik kremler uygulanabilir.

Her uygulamada kişiye özel başlık kullanır. Kişiye özel belirlenen dozlar halinde yapılan lazer uygulaması, ortalama 30 dakikada uygulanır. Uygulamadan hemen sonra cilt yüzeyinde kızarıklık oluşabilmektedir. Yaklaşık 5-6 saat içerisinde kızarıklıklar tamamen iyileşir. Sonrasında oluşan hafif pembelikler, 24-72 saat aralığında iyileşmektedir.

Altın İğne Uygulaması Sonrası

İğneli radyofrekans uygulaması sonrasında, aynı gün yüz yıkanmamalıdır. Aynı gün yine makyaj yapılmaması gereklidir. Lazer işleminden sonra ciltte oluşan kızarıklıklar, kuruluk ve hafif pul döküntüsü görülebilir.

Altın iğne uygulamasından sonra ortalama 3 gün boyunca antibiyotik kremler uygulanabilir. Seans sonrasında güneşle doğrudan temas edilmemelidir. Solaryuma girilmemeli ve güneşle direkten temastan kaçınılmalıdır.

İğneli Radyofrekans Ne İçin Kullanılır?

Ciltteki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan iğneli radyofrekans sistemi, çizgilerin giderilmesi ve yaşlılık etkilerinin giderilmesi için uygulanır. Altın iğne uygulaması ayrıca;

  • Cilt yapısının yenilenmesi ve dinamik görünüm kazanılması
  • Yüz, boyun ve dekolte bölgelerindeki sarkıklıkların giderilmesi
  • Leke, yara ve skar tedavileri
  • Akne izlerinin geçirilmesi
  • Ciltteki leke ve bere izlerinin geçirilmesi
  • Hamilelikte oluşan çatlakların tedavi edilmesi
  • Vücutta oluşan çatlakların tedavi edilmesi
  • Bedendeki sarkıklıkların giderilmesi
  • Cilt gözeneklerinin sıkılaştırılması

İçin yapılan estetik uygulamadır.

İğneli Radyofrekans Seansları

Yapılan uygulamaya göre yapılan iğneli radyofrekans, genellikle 3 ila 5 seansta tamamlanır. Sivilce, yara izi tedavilerinde birkaç seans uygulanırken, çatlak tedavilerinde 5- 6 seans uygulanır. Yapılan uygulamaya ve tedavi edilecek yapıya göre iğneli radyofrekans uygulaması yapılır.