Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Erkek Memesi Estetiği

Erkek Memesi Estetiği Ankara
Erkek Memesi Estetiği Ankara

Günümüzde birçok erkek için erkeklerde göğüs küçültme ameliyatları kliniklerde uygulanması talep gören estetik operasyonlar olmaktadır. Erkeklerde beklenenden fazla gelişmiş ve fiziksel olarak genişleme göstermiş göğüs problemi olarak tanımlanan jinekomasti çağımızda uygulanan modern estetik teknikleri ile kısa süreler içerisinde üstesinden gelinmekte ve bu kapsamda ciddi küçülmeler sağlanmaktadır.

Erkeklerde Jinekomasti Hastalığı Nedir?

Jinekomasti tanımına bakacak olursak, erkeklerin göğüslerinin olması gerekenden daha fazla büyümesi ve genişlemesi anlamında olmaktadır. Jinekomastinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu sebepler arasında en yaygın olanı hormonal denge bozukluğu olduğu öne sürülmektedir. Yine genetik bir arka plana da sahip olan bu sorun, erkekler için oldukça rahatsız edici bir boyuta çıkabilmektedir. Jinekomasti probleminin önlenmesi adına uzman estetik cerrahlar tarafından uygulanan operasyonlar söz konusu olmaktadır.

Jinekomastinin Nedenleri Nelerdir?

Yoğunluk gösteren yağ lokasyonu ile göğüs bölgesinde meydana gelen bezeler sonucunda jinekomasti ortaya çıkabilmektedir. Bu kapsamda jinekomasti iki göğüste de ortaya çıkma özelliği gösterebilmektedir. Bu hastalık kapsamında belirtilen ortaya çıkmaya başlaması durumunda yapılması gereken en iyi seçenek uzman bir estetik cerraha danışmak ve gerekli ölçülere göz atmak olacaktır. Jinekomastinin ilerleyen dönemlerinde durdurulamaması söz konusu ise bir operasyon söz konusu olmaktadır.

Erkeklerde Meme Küçültme Operasyonları

Erkekler için yapılan meme küçültme operasyonu alanında birçok klinik tarafından sunulan hizmet yer almaktadır. Erkeklerin olması gereken göğüs ölçülerine ulaşması ve bu sorundan kurtulması adına hizmet veren klinikler genel olarak merkezi ve büyükşehir lokasyonlarında konumlanmış bulunmaktadır. Gereğinden büyük ve geniş memelere sahip olan yetişkin kişiler için bu küçültme operasyonu uygulanmaktadır. Meme büyümesi sürekli bir şekilde devam ediyor ve ölçülerin hala büyük olduğu görülüyor ise ikinci bir operasyona gerek duyulabilmektedir. Bu anlamda alanında uzman olan bir cerrahtan görüş alınması önemli olmaktadır.

Meme Küçültme Operasyonu Öncesi Süreç Nasıl İşler?

Meme küçültme operasyonu için karar vermeniz durumunda ilk anlamda bir inceleme yapılması konusu şart olmaktadır. Uzmanlar nasıl bir operasyon modeli ile soruna çözüm bulacakları konusunda araştırma yapmaları için memede meydana gelen fazla büyümenin boyutu ve alt sebeplerini inceler. Bu durumun sonucunda operasyon öncesindeki prosese girilir ve bu proseste dikkat edilmesi gereken bazı konular yer almaktadır. Belirlenen operasyon tarihine kadar sizlerden uzmanınız tarafından dikkat edeceğiniz bazı kurallara uymanız istenir. Bu kurallar genel olarak belirli ilaç kullanımı, bitkisel hap gibi takviyeleri kesmeniz, sigara içme konusunda belirli bir süre bırakma işlemi gerçekleştirmeniz gibi unsurları kapsamaktadır. Operasyondan başarılı bir sonuç alınması adına bu konuların önemi son derece büyük olmaktadır.

Erkeklerde Meme Küçültme Teknikleri Nelerdir?

Genel kapsamda bayanlar için uygulanmakta olan göğüs küçültme operasyonları kapsamındaki metotlar erkekler için yapılacak olan bu işlem için de geçerli olmaktadır. Yapılan tahliller ve çeşitli incelemeler sonucunda memedeki büyümenin lokal mi yoksa genel olarak mı geliştiği belirlenir. Daha sonra bu belirlemelerin ışığında operasyon tekniğinin seçimi yapılır. Operasyon öncesinde doktorun vereceği bir karar doğrultusunda lokal ya da genel bir anestezi uygulaması yapılmaktadır. Bu durumun ardından sıra en önemli konu olarak operasyonun hangi teknik ile yapılacağına karar verilmesine gelmektedir. Bu kapsamda memedeki büyümenin belirli bir lokasyonda yağ dokularının büyümesinden dolayı geliştiği gözlemlenmekte ise liposuction uygulamasına başvurulur. Kanül ismi verilen kılcal borular ile operasyon yapma olanağını sunmakta olan liposuction estetik alanında geniş bir kapsamda kullanımı tercih edilmektedir. Genel olarak yağ dokularının gevşetilmesi ve daha sonra vakum ile çekilmesi prensibine dayanmaktadır. Karın ve kalça gibi bölgeler için uygulanan liposuction, estetik ameliyatı alanında geniş bir kullanım alanına sahip olmaktadır. Yağ dokularındaki toplanma sadece belirli bir bölge için olmayıp daha geniş bir alanda yayılmış ve zorlu bir bölgede konumlandıysa dokuların kesilip çıkarılması prensibine dayanan bir bölge de burada uygulanabilmektedir. Doktorlar tarafından yapılacak incelemeler sonucunda hastalar için hangi tekniğin doğru olacağına karar verilmektedir.

Meme Küçültme Operasyonlarının Başarı Oranı Nedir?

Birçok erkeğin korkulu rüyası haline gelmiş olan jinekomasti probleminin önüne geçilmesi adına yapılacak olan estetik operasyonların sonucunda yakalanacak olan başarı oranı bir hayli yüksek olmaktadır. Meme küçültme için yapılan bu operasyonlarına ardından oldukça belirli bir şekilde küçülmenin gerçekleştiği rahatça görülecektir. Hastada meydana gelen jinekomasti sorununun kaynağı olarak gösterilen steroid, ilaçlar ya da yüksek oranda kilo alma gibi sebepler söz konusu olmakta ise, meme küçültme operasyonundan sonra bu durumların dikkat edilmesi ve kullanılan bu ilaçlara devam edilmemesi gerekmektedir. Yine kontrolsüz kilo almadan dolayı memelerde genişleme ve büyüme görülmekte ise bu kapsamda kişilerin kilolarını korumaları adına düzenli bir yaşama geçmeleri önemli olmaktadır.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Riskli midir?

Modern tıp alanında dünya çapında kabul görmüş olan göğüs küçültme operasyonu uygulanmasının sonucunda herhangi bir ciddi risk meydana getirmemektedir. Bu konuda hastanın vücut semptomlarına, estetik operasyonun gidişat durumuna bağlı olarak bazı risklerin meydana gelebilmesi söz konusu olmaktadır. Yine anestezi uygulamalarına bağlı olarak meme küçültme operasyonlarında risk faktörü oluşabilmektedir. Bu kapsamda meme uçlarında değişimlerin ortaya çıkması ve çeşitli ağrılar ile karşılaşılması mümkün olabilmektedir. Yine hematom olarak adlandırılan ve kanama problemi olarak tercüme edilebilecek bu durumun bir risk faktörü olarak görülmesi mümkün olmaktadır. Son olarak memede asimetri problemlerinin de ortaya çıkması risk faktörü olarak söz konusu olmaktadır. Söz konusu bu risklerin önlenmesindeki ilk etmen operasyonların yapıldığı kliniklerdeki şartlar ve estetik cerrahın bilgi ve becerisi durumları olmaktadır. Aynı zamanda hastanın da bu risklerin ortaya çıkmasının önlenmesinde doktorunun tavsiyelerini dinlemesi gerekmektedir.

Operasyon Sonrası İz Kalır mı?

Meme küçültme operasyonları sonucunda vücutta herhangi bir iz kalmaması adına özenli bir çalışma yapılmaktadır. Fakat bu konu hakkında operasyon sonrasında iz kalıp kalmaması durumu seçilecek olan müdahale tekniğine göre farklılık göstermektedir. Bölgesel bir yağlanmadan dolayı oluşan jinekomasti sorununun önlenmesi için kullanılan liposuction işlemi sonucunda bir iz kalması görülmemektedir. Bu uygulamaya göre daha kapsamlı ve ciddi bir uygulama yapılacak ise göğüsün bir bölümü anestezi uygulanarak kesilmesi ve çıkarılması işlemine tabi tutulmasından dolayı iz kalması mümkün olmaktadır. Operasyonlar kapsamında bu izler minimize edilerek büyük titizlikler ile yürütülmektedir.

Erkeklerde Meme Küçültme Operasyonlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme küçültme operasyonları kapsamında erkeklerde yapılacak olan uygulamalar için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusu olmaktadır. Bu operasyonlar kapsamında hem operasyon öncesi hem de sonrasında dikkat edilecek bazı önemli hususlar yer almaktadır. Operasyon öncesindeki süreçte dikkat edilecek olan bu konuda doktor tarafından önerilmeyen ilaçların ve sigara tüketimi için bir ara verilmesinin sağlanması olmaktadır. Operasyon sonrasında ise yine doktorun sizlere sunacağı ve uymanızı isteyeceği kurallara dikkat edilmesi bu anlamda hayati öneme sahip olacaktır.

Erkeklerde Meme Küçültme Operasyonunun Maliyeti Nedir?

Meme küçültme fiyatları kapsamında etkili olan birden fazla unsur söz konusu olmaktadır. Bu unsurlar genel olarak meme dokusunun yerleşikliği ve yağların lokasyonu, operasyon için uygulanan teknik, operasyona katılacak olan estetik cerrah ekibine ve hastane seçimine bağlı olarak sıralanabilmektedir. Bu operasyon içerisinde sadece liposuction uygulamasının yapılması yeterli olması durumunda daha cazip bir fiyat bu alanda hastalara sunulmaktadır. Çünkü liposuction uygulamalarında hem maliyet azalmakta hem de kısa süre içerisinde hızlı bir şekilde tamamlanabilmektedir. Fakat doku germe ve yağ çıkarma gibi operasyonlar kapsamında maliyet bu hususlara bağlı olarak artış göstermektedir.

En İyi Sonucu Almak İçin Uygulanması Gerekenler

Operasyonlar kapsamında istenilen düzeyde iyi bir sonuç elde edilmesi için doktorunuzun sizler için operasyon öncesinde uygulamanızı önerdiği noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu noktalardan ayrı olarak takviye için kullanılan bitkisel ilaçların kesilmesi, sigara kullanımından belli bir süre uzaklaşma ve doktorun önerdiği ideal kiloya ulaşmak bu kapsamda en iyi sonuçları almayı sağlamaktadır.

Operasyon Sonrası Süreç: Nasıl Göğüslere Sahip Olacaksınız?

Meme küçültme operasyonları sonucunda erkeklerin sahip olması beklenen ideal göğüs ölçüsüne ulaşılması bu kapsamda sağlanan bir durum olmaktadır. Rahatsız eden ve yüksek miktarda ilerleme göstermiş olan göğüslerin küçültülmesi ideal bir vücuda sahip olunması açısından oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Operasyon sonrasında doktorunuzun vereceği tavsiyelere uyarak ideal vücut formunuzu koruyabilir ve göğüslerinizin büyümeden ideal ölçütlerde kalmasını sağlayabilirsiniz. Aksi durumunda ne yazık ki ikinci bir operasyona ihtiyaç duyulması söz konusu olabilmektedir.