Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Lazer Lipoliz

Cilt gevşekliği ve bölgesel yağlanma sorunlarına karşı kullanılan etkin tedavi yöntemidir. Basen,  karın ve bel bölgelerinde yağ birikimi görülen kısımlarda ve yüz, çene altı bölgelerinde cilt gevşekliği görülen kısımlarda düzgünleştirici olarak tercih edilen tedavi yöntemidir. Ayrıca kol-bacak içleri, uyluk içi, diz içi, ayak bileği ve de bacak bölgelerine de uygulanmaktadır. Bölgesel anesteziyle bir seans halinde kullanılması kafi olup, kişinin normal yaşamına gün içinde devam etmesini sağlamaktadır. Smartlipo isimli Lipoliz yöntemiyle cilt altı yağlar giderilebilmekte ve ayrıca kollejen üretimi de artırılmaktadır. Dolayısıyla da ciltte gerginleşme ve gençleşme sağlanmaktadır.

Lazer Lioliz Ankara
Lazer Lipoliz Ankara

Smartlipo Lazer Lipoliz cihazı, bölgesel yağ fazlalığını gidermek, vücutta karın, basen, bel gibi bölgelerde şekillendirme amacıyla kullanılır. Yüz, boyun, kol içi, bacak içi ve karın bölgeleri de gerginleştirme amacıyla kullanılmaktadır. Ayrıca terlemenin giderilmesi amacıyla da koltuk altı bölgesine uygulanmaktadır.

Avantajları

Etki bakımından güçlü, kanama önleyici, kısa sürede iyileşmeye yardımcı ve bandaj süresini kısaltan etkili tedavi yöntemidir. Uygulamada kullanılan kesi 1 mm boyutlu olup, iz yok denilecek düzeydedir.

Etki Durumu

Uygulandığı bölgede 3 temel etkisi vardır. Lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki Fotomekanik etkiden kaynaklı ilgili bölgede oluşmuş yağ hücrelerinin zar bütünlüğü tamamen bozulmaktadır. Hücre yağı hücreler arası alana akarken, istenirse bu içerik doğal yolla dışarı atılmasi için bırakılabilir veya ince kanül yardımıyla emilebilir. İlgili bölge de Fotomekanik etki meydana gelmektedir. Bununla önce damarlarda pıhtılaşma görülür. Bu sayede uygulama öncesi ve sonrası kanamaya mani olunur ve morarma sorunu ortadan kaldırılır. Kollajen sentezi uyarılmasıyla yeni bağ oluşumu sağlanır. Netice olarak ciltte belirgin biçimde toparlanma ve gerilme görülür.

Yararları

Lazer Lipoliz, az travmatik özellikte etkin yöntemdir. Tekrar ettirilmek istendiğinde bilinenin aksine daha az travmatik prosedür söz konusudur. Klasik liposuction yöntemlerine şekillendirmenin zor olduğu kol içi, çene altı, boyun, karın ve sırt, hatta ayak bilekleri dahil bir çok bölge de uygulanması kolay, etkisi büyüktür.

Hangi vakalarda ideal seçimdir?

Lazer Lipoliz, özellikle :

  • Belli bölgelerde az sağlanması olan,
  • Boyun ve yüzde gevşeme ve çene altı yağlanması bulunan,
  • Kol içi yağlanma ve cilt gevşekliği olan,
  • Bacak içi yağlanma ve gevşeme sorunu olan,
  • Koltuk altı terleme sorunu yaşayan birçok hasta için nitelikli ve tercih edilebilir uygulamadır.

Liposuction ve Lazer Lipoliz Farkı

Klasik liposuction uygulamasında uygulama bölgesine göre değişim gösteren sıvı ilavesi söz konusudur. Yüksek negatif basınç ile yağ çekme işlemi yapılır. Genellikle hastane ortamı gerektirmekte ve narkoz  altında uygulanmaktadır. 15 gün kadar morluk, sonrasında 6 hafta kadar korse kullanma zarureti söz konusudur. En hafifinde bile 4 gün toparlanma evresi vardır.

Lazer Lipoliz söz konusu olduğunda ise durum farklıdır. Travmatik etkisi az, iyileşme süresi çok kısadır. Klasik liposuction uygulamasına nazaran daha hafiftir.

Lazer Lipoliz Uygulaması Sonrası Dikkat Edilecekler

Her uygulamada olduğu üzere Lazer Lipoliz uygulanan bölgede de sonraları yeniden yağlanma olabilmektedir.

Bu nedenle: Spor yapılmalı ve gıda tüketimi, beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmelidir.

Bölgesel incelmede Smart lipo nasıl uygulanır ?

Işleme maruz kalacak bölge belirlenir. Bu bölgeye bölgesel anestezi uygulanır. Yağlara özel solüsyon verilir. Sonra küçük bir kesiden içeriye girilir. Lazerin ı kısımdaki yağları eritmesi sağlanır. Gerici özelliğe sahip ayrı bir lazer ışığına da sahip olduğundan ciltte gerilim ve gerginleşme etkisi sağlar.

Gıdı bölgesi çoğu kişi için sorunlu bölgedir. Ne kadar çok kilo kaybı yaşansa da gıdı bölgesinde bu durum pek görülmez. Dolayısıyla kilolu görünüm devam eder. Birçok denenmiş yöntem içerisinde smart liponun en iyi netice sunduğu görülmüştür. İşlem ortalama 1 saat sürer. Bölgeye bandaj uygulanıp, iki gün sonunda alınır. Neticede ise zayıf, zarif çene ve gıdıya sahibi olunur.

Ayrıca ayak bileklerine de uygulandığında güzel sonuçlar doğurmaktadır. İnce ve zarif ayak bileklerine sahip olmak mümkündür. Kilo kaybı olmasına rağmen erimeyen bölgelerden biri de ayak bilekleridir. Bilek yağı eritmenin  neredeyse başka yolu yoktur. İşlem sonrası 15 gün süreyle hareketsiz ayakta durmaktan kaçınılmalı,  bolca yürüyüş yapılmalı.

Erkeklerde meme büyüklüğü sorununa karşın etkili yöntemdir. Meme dokusunda oluşan çok sayıda yağ dokusunun giderilmesini sağlar. Yok denilecek düzeyde izle büyük sorunlar çözülmektedir.