Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Dudak Estetiği

Dudak Estetiği - Dudak Dolgusu Uygulaması Ankara
Dudak Estetiği – Dudak Dolgusu Uygulaması Ankara

Dudak estetiği uygulaması dudaklara yeni bir boyut kazandırma ve onları kalınlaştırma amacıyla Hyalüronik asit ürünlerinin çeşitli bileşimleri sonucu sağlanabilir. Bu uygulama için uygun olan adaylar düzgün biçimli dudaklara sahiptirler. Bu bireylerde sadece Dudak estetiği dudağın kırmızı çizgi gibi olan kısmını yükseltmek fevkalade sonuçlar almak için yeterlidir. Buna ek olarak dudağa dolgu uygulaması açısından uygun diş oklüzyonu daha iyi sonuçlar elde etmeye yardımcı olur. Dudaklarının sol ve sağ kısımları uzunluk ve kalınlık bakımından farklı olan yani asimetrik dudaklara sahip olan kişilerde; bu durum izlenmeli ve hastaya dudak dolgusu işlemi yapılmadan önce gösterilmelidir. Simetriyi sağlamak her zaman için çok kolay bir işlem değildir, ek rötuş gerekebilir. Fakat hasta bu uygulama öncesi bu durum hakkında bilgilendirilmelidir ki oluşabileceklere hazırlıklı olsun.

Dudak Dolgusu Ameliyatsız Dudak Dolgunlaştırma Uygulaması

Uzun ve ince yapılı dudaklara sahip hastalarda, dudak dolgusu uygulaması ile dudak dolgunlaştırma işleminin sonuçları sınırlı olabilir. Bu sebeple bir iki hafta sonra ek uygulama ile daha verimli sonuçlar alınabileceği hastaya bildirilmelidir. Dişleri dudaklarına çok yakında bulunan bireyler için, dudak büyütme uygulaması sırasında oldukça dikkatli davranılmalıdır. Çünkü dişlerdeki bozukluk üst dudağa geçebilir bu durumda da çok çıkıntılı bir dudak görüntüsüne neden olabilir. Bu sebeple ameliyat uygulanmadan yapılacak dudak dolgularında çok büyük dudak yapıları tercih etmekten kaçınmak gerekmektedir.

Uygulamaya başlamadan önce uçuk geçmişi olan hastalara uçuk önleyici tedavi uygulanması gerekebilir, çünkü müdahale sonrası oluşabilecek enfeksiyonlar yeni uçuk oluşumunu tetikleyebilir.

 

Dudaklara Dolgu Uygulaması ile Dudak Büyütme

Dudak dolgusu yöntemiyle dudak büyütme işleminde her dudak için ortalama miktar 0,5 cc ‘den 1,0 cc ‘ye kadar değişmektedir. Yerleştirme işleminin tamamlanmasıyla birlikte iğne travmasından dolayı kalıcı olmayan bir şişlik ve morarma oluşabilir. Kanül uygulaması ile bu riskler azalır.

Enjeksiyon işlemi gerçekleştirildikten hemen sonra dudak boyutu son sonucuna gelmiş olmalıdır. Uygulama sonrası ani şişlik yaşayan hastaların 3 ila 5 gün arasında bir süre geçtikten sonra dudakları son şeklini alacaktır. Burada önemli olan nokta dudaklarda yerleştirilen dolgudan fazla büyük olmamasıdır. Böyle bir durum olduğunda uygulama tekrarlanma riskiyle karşı karşıya kalınabilir. Eğer ilk enjeksiyon işlemi sonucunda istenilen büyüklüğe ulaşılmışsa sonraki enjeksiyon işlemlerine gerek yoktur.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi

Dudak dolgusunun kalıcılığı hususunda ise bireylerin metabolizma ve mimikleri oldukça önemlidir. Çok tez canlı, hareketli hastaların dudak dolgusu süresi genellikle diğer hastalara göre daha kısadır. Dolgu en azından etkinliği azalsa bile dudakta 6-12 ay kalmalıdır. Birçok hastada mevcut dolgunun üzerine yapılan ikinci veya üçüncü dolgu sayesinde Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi uzatılabilmektedir. Önceki dolguların kullanılması sayesinde sonraki enjeksiyonlarla beraber dudakların öncekine göre daha iyi şekillendirilmesi, hacminin artırılması ve dudakların biçimlenmesi sağlanabilmektedir.

Eğer sizlerde doktorumuzdan bu denli kaliteli ve hesaplı hizmetler almak istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden bizimle irtibat numaramız üzerinden iletişime geçerek uygulamalar hakkında detaylı bilgi alabilir ya da randevu talep edebilirsiniz.