Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

İğneli Lazer Epilasyon

İğneli epilasyon ve lazer epilasyon, estetik dünyasında en çok tercih edilen, bu bakımdan birbirlerinin en büyük rakibi olan iki ayrı epilasyon çeşididir. Benzerlikleri ve ortak özellikleri olduğu gibi farklı yönleri de olan bu iki uygulama çeşidi, kişiye, bölgeye ve tüylenmenin yoğunluğuna bağlı olarak uygulanır.

İğneli epilasyon ile  her tüy ve kıl yapısına uygulama yapılmakla birlikte genelde lazer epilasyon sistemleriyle görülmeyen beyaz ve açık renkli tüy ve kıllar için tercih edilmektedir. Bu işlemde acı seviyesi ne yazık ki biraz daha fazladır İşinde uzman bir estetisyen tarafından yapılması şart olan iğneli epilasyon, aksi takdirde kalıcı izler bırakabilir. Uzun süreli ve kalıcı bir tedavi yöntemi olarak görülür.

İğneli epilasyon yönteminde önce özel bir kremle deri uyuşturulur ve bu işlemden sonra vücuda iğne girişlerinin yapılması sağlanır. Bu evre en acılı aşama olsa da işlemin vücuttaki sonuçlarını gördükten sonra bu acı yerini sonsuz bir özgüvene bırakır. Yapıldıktan sonra belli bir süre güneş ve benzeri dış etkenlerden korunulması gerekir