Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Karbon Peeling

Karbon peeling bilinenin aksine bir soyma işlemi değildir.  Bu uygulama Q-switched Nd-YAG lazer kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamada lazer ile cilt üzerine sürülen karbon krem buharlaştırılır. Bu buharlaşma sırasında ciltteki bazı ölü hücreler de buharlaşarak yok olur. Karbon peeling yönteminde yapılan işlem ile ciltteki lekeler giderilir, gözenekler sıkılaştırılır, ciltte oluşan yağlanma ve sarkmalar engellenir. Bu uygulama ağrısız ve iğnesiz bir uygulama olduğu için çok fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem lazerle cilt gençleştirme işlemi olarak da adlandırılır.

Karbon Peeling

Karbon Peeling Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama oldukça kolay bir uygulama olduğu gibi hazırlığı da çok kolaydır. Hazırlık için yapılması gereken tek şey cilt üzerine  karbon solüsyonu sürülmesidir. Bu işlemden sonra lazer işlemine geçilir. Cilt üzerine karbon sürülmesinin sebebi lazer atışları sırasında ısınan cilt yüzeyinde bulunan tabakanın karbonla birlikte buharlaşarak kalkmasının sağlanmasıdır. Bu uygulamada lazer ile cilt üzerinde foto aktivasyon etkisi oluşmakta, bu da cilt hücrelerinde lifli kısımların artmasını sağlayarak cilde esnek bir yapı kazandırmaktadır. Bu uygulama 15 dakika kadar sürer ve uygulama sonrasında kişi günlük hayatına çok kolay döner. Tek seansta bu uygulamadan verim alınabileceği gibi uzun süreli ve kalıcı bir sonuç için bu seans sayıları arttırılabilmektedir. 1-2 hafta ara vererek 10 seans kadar uygulanan bu tedavi ile çok verimli ve uzun süren sonuçlar alınabilmektedir. 10 seans boyunca yapılan uygulamalar ile bir ya da iki yıl boyunca karbon peeling yapılmasına gerek kalmaz.

Karbon Peeling Uygulaması Sırasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karbon peeling uygulaması sırasında uygulamanın yapıldığı mevsim özelliklerine göre bazı tedbirler alınması uygun olmaktadır. Bu uygulama her mevsimde yapılabilmektedir. Fakat yazın bu uygulamayı yaptıranların uygulama sonrasında uygulama yapılan bölgeyi direk güneş ışığına maruz bırakmaması gerekmektedir. Karbon peeling yöntemi ile tedavi gören kişilerin o gün banyo yapmamaları ve güneşlenmemeleri gerekmektedir. Dışarı çıkmaları gerekirse de yüksek faktörlü koruyucu güneş kremi kullanmaları uygun olacaktır. Bu uygulama koyu cilt rengine sahip kişilerde de güvenle kullanılabilir.