Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Bilimsel Sunumlar

WRC_7735

Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler :

Demir, Z., Bozdoğan, N., Velidedeoğlu, H.V. ve Aksoylar, A. “Simultaneous Application of Distal and Proximal Pedicled Fasciocutaneous Flaps for Anterior Crural Defects”, SICOT Regional and XIV. Turkish National Congress of Orthopedic Surgery and Traumatology, Vol 1, 456, İzmir,1995.

Velidedeoğlu, H., Bozdoğan, N., Şahin, Ü., Demir, Z., Kurtay, A., Türkgüven, Y. ve Coşkunfırat, K. “Incomplete Testicular Feminization Syndrome in Three Sisters and a New Reconstructive approach”, Plastic Surgery Educational Foundation and Turkish Society of Plastic Surgeons, International Symposium on Plastic Surgery, Vol 1, 44, İstanbul, 1996.

Küçükçelebi, A., Velidedeoğlu, H. Şahin, Ü., Demir, Z., Coşkunfırat, K. ve Kaynar, T. “Extended Cervicohumeral Fasciocutaneous Flap for Head-Neck reconstruction: a 12 year experience. 1. Europen Appointed XX. National Congress of the Turkish Society of Plastic Surgeons,İstanbul, 1998

Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitaplarında basılan bildiriler:

Karacaoğlan, N., Şahin, Ü., Ercan, U., Demir, Z. ve Türkgüven, Y. “Unilateral Burun Rekonstrüksiyonu”,14. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi, Cilt 1, 16, Ankara, 1992.

Demir, Z., Karacaoğlan, N., Şahin, Ü., Aksoylar, A., Ercan, U. ve Türkgüven, Y. “Tek Taraflı Cleft Lip Nose Onarımında Cronin Yöntemi”,15. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi, Cilt 1, 58, İstanbul, 1993.

Bozdoğan, N., Şahin, Ü., Demir, Z., Kurtay, A., Karacaoğlan, N. ve Türkgüven, Y. “Kepçekulak Düzeltilmesinde Kıkırdak Tansiyon Çizgilerine Göre “Anterior Scoring””,15. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi, Cilt 1, 59, İstanbul, 1993.

Velidedeoğlu, H., Bozdoğan, N., Demir, Z., Kurtay, A., Coşkunfırat, K. ve Türkgüven, Y. “Doku Genişleticilerinin Klinik Uygulamaları”,15. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Deneği Kongresi,Cilt 1, 75, İstanbul, 1993.

Bozdoğan, N., Velidedeoğlu, H.V., Şahin, Ü., Demir, Z. ve Türkgüven, Y. “Koltuk Altı yanık kontraktürlerinin tedavisinde yeni bir yöntem”,15. SSK Tıp Kongresi,Cilt 1, 53, Çeşme, 1994.

Kurtay, A., Velidedeoğlu, H.V., Demir, Z., Karacaoğlan, N. Aksoylar, A. ve Türkgüven, Y. “Penil Hipospadias Olgularının tek Seanslı “Ducket Yöntemi” ile Onarılması”,15.SSK Tıp Kongresi,Cilt 1, 70, Çeşme, 1994.

Bozdoğan, N., Aksoylar, A., Velidedeoğlu, H.V., Demir, Z., Şahin, Ü., Markal, N. ve Türkgüven, Y. “Ameliyat Esnasında Doku Genişletilmesi Tekniğinin Genişletilmiş Endikasyonları”,16. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 52, Ankara, 1994.

Bozdoğan, N., Demir, Z., Velidedeoğlu, H.V., Kurtay, A., Aksoylar, A., Coşkunfırat, K. ve Türkgüven, Y. “Göz Kapağı Rekonstrüksiyonlarında Modifiye Mustarde-Menteşe Fleplerinin Birlikte Kullanımı”,16. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 88, Ankara, 1994.

Türkgüven, Y., Kurtay, A., Velidedeoğlu, H.V., Bozdoğan, N., Şahin, Ü., Demir, Z. ve Aksoylar, A. “Son Altı Ay İçinde SSK Ankara Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde Görülen Sendromik Olguların Analizi”,16. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 135-136, Ankara, 1994.

Velidedeoğlu, H.V., Demir, Z., Kurtay, A., Aksoylar, A., Coşkunfırat, K. ve Türkgüven, Y. “Bası Yaralarında Klinik Yaklaşımlarımız”,15. Ulusal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kongresi,Cilt 1, 57, İstanbul, 1995.

Velidedeoğlu, H.V., Demir, Z., Şahin, Ü., Çilingir, M., Markal, N. ve Türkgüven, Y. “Sakral Bası Yarasının Transvers Lumbosakral Back Flep ile Onarımı”,15. Ulusal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kongresi,Cilt 1, 96, İstanbul, 1995.

Bozdoğan, N., Aksoylar, A., Velidedeoğlu, H.V., Şahin, Ü., Demir, Z. ve Türkgüven, Y. Yanık Kontraktürlerinin Tedavisinde “Diamond flep + Z plasti” Yöntemi”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 91, Girne, 1995.

Velidedeoğlu, H., Şahin, Ü., Demir, Z., Kurtay, A., Aksoylar, A. ve Türkgüven, Y. “Çocukluk Çağı TME Ankilozunda Kostokondral Greft ile İnterpozisyonel Artroplasti”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 143, Girne, 1995.

Bozdoğan, N., Kurtay, A., Velidedeoğlu, H., Demir, Z., Aksoylar, A., ve Türkgüven, Y. “İnfantil Maksiler Ameloblastik Fibroma”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 180, Girne, 1995.

Bozdoğan, N., Demir, Z., Velidedeoğlu, H., Coşkunfırat, K., Markal, N. ve Türkgüven, Y. “H- Plasti: Nazal Stenoz Onarımında Yeni bir Yöntem”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 187, Girne, 1995.

Velidedeoğlu, H., Markal, N., Bozdoğan, N., Şahin, Ü., Demir, Z. ve Türkgüven, Y. “Malar Bölge Travması Sonucu Oluşan Glenoidal Fossa Fraktürleri”, ”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 189, Girne, 1995.

Velidedeoğlu, H., Türkgüven, Y., Demir, Z., Bozdoğan, N., Şahin, Ü. ve Kurtay, A. “Seyrek Görülen Bir Klinefelter Varyantı (49, XXXXY) ve Damak Yarığı”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 229, Girne, 1995.

Bozdoğan, N., Çilingir, M., Velidedeoğlu, H.V., Demir, Z., Kurtay, A. ve Türkgüven, Y. “Atipik Bir Damak Yarığı Olgusu”,17. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 234, Girne, 1995.

Kurtay, A., Velidedeoğlu, H., Şahin, Ü., Demir, Z., Çilingir, M. ve Türkgüven, Y. “Konjenital Kulak Deformitelerinde Anterior Yaklaşım”,18. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 51, Bursa, 1996.

Velidedeoğlu, H., Şahin, Ü., Bozdoğan, N., Demir, Z., Aksoylar, A. ve Türkgüven, Y. “Baş Boyun Bölgesi Rekonstrüksiyonunda Boyutları Genişletilmiş Servikohumeral Fasiakutan Flep”,18. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 71, Bursa, 1996.

Demir, Z., Velidedeoğlu, H., Aksoylar, A., Coşkunfırat, K., Markal, N. ve Türkgüven, Y. “Parsiyel ve Kompozit Burun Lobül Defektlerinin Onarımında Burun Sırtı Vertikal Miyokutan flep”,18. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 120, Bursa, 1996.

Markal, N., Velidedeoğlu, H., Bozdoğan, N., Coşkunfırat, K., Demir, Z., Kurtay, A. ve Şahin, Ü. “Hafif ve Orta Derecedeki Pitotik ve Büyük Memelerde Sirkumareolar Yaklaşım ile Redüksiyon Mammoplasti ve Mastopeksi Uygulamaları”, SSK 50. yıl Tıp Kongresi, Cilt 1, 124, İstanbul, 1996.

Velidedeoğlu, H., Şahin, Ü., Kurtay, A., Demir, Z., Aksoylar, A., Coşkunfırat, K. ve Türkgüven, Y. “Yüz Kontur Deformitelerinde Ortognatik Cerrahi ile Alınan sonuçlar”, SSK 50. yıl Tıp Kongresi, Cilt 1, 124, İstanbul, 1996.

Çilingir, M., Velidedeoğlu, H., Bozdoğan, N., Demir, Z., Aksoylar, A., Kurtay, A. ve Türkgüven, Y. “Meme Büyütme Operasyonlarında Beş yıllık Klinik Tecrübelerimiz ve Sonuçlarımız”, SSK 50. yıl Tıp Kongresi, Cilt 1, 124-125, İstanbul, 1996.

Coşkunfırat, K., Velidedeoğlu, H., Aksoylar, A., Demir, Z., Kurtay, A., Şahin, Ü. ve Çilingir, M. “Prominent Kulakta Anterior Yaklaşım”, SSK 50. yıl Tıp Kongresi, Cilt 1, 125, İstanbul, 1996.

Velidedeoğlu, H. Şahin, Ü., Demir, Z., Kurtay, A. ve Coşkunfırat, K. “Doğranmış Kıkırdak Greftinin Kullanıldığı Primer ve Sekonder Rinoplasti Olgularının Son 5 Yıllık Değerlendirilmesi”,19. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi, Cilt 1, 51,Antalya, 1997.

Demir, Z., Velidedeoğlu, H., Çakar, N., Onur, M.A., Atilla, P., Taş, C ve Türkgüven, Y. “Doğranmış Fasya Greftinin Yaşayabilirliliği, Kitle Oluşturma Etkisi ve Bütün Faysa Greftiyle Karşılaştırılması”,19. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 137, Antalya, 1997.

Coşkunfırat, K., Velidedeoğlu, H., Demir, Z., Çilingir, M., Markal, N. ve Türkgüven, Y. “Alt Ekstremite Yumuşak Doku Defektlerinin Onarımında Ters Akımlı Nörofasyokutan Fleplerin Kullanımı”,19. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 143, Antalya, 1997.

Coşkunfırat, K., Velidedeoğlu, H., Kurtay, A., Demir, Z., Küçükçelebi, A., Çilingir, M., Markal, N. ve Türkgüven, Y. “Tip 1 Blefarofimozis ile Çift Dudak Birlikteliği”,19. Ulusal Türk Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt1, 233,Antalya, 1997.

Velidedeoğlu, H., Coşkunfırat, K. Şahin, Ü., Demir, Z. ve Küçükçelebi, A. “Yanık Sonrası Oluşan Mentosternal Kontraktürlerin Serbestleştirilmesinde Servikohumeral Fasyokutan Flep”, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nin 100. Kuruluş Yılı Anısına Uluslararası Katılımlı, Yanık Sempozyumu, Ankara, 1998.

Demir, Z., Eroğlu, A., Velidedeoğlu, H. ve Kurtay, A. “İleri Derecede Kriptoşiası Olan Bir Olguda Yaklaşımımız”,22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 99, İzmir, 2000.

Şahin, Ü., Demir, Z., Özcan, H. ve Üsçetin, İ. “Lipödem: Lenfödemden Farklı Klinik Bir Antite”,22. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 100, İzmir, 2000.

Karamürsel, S., Ertaş, N.M., Demir, Z., Bağdatlı, D. ve Çelebioğlu, S. “Fibula Osteokutan Serbest Flebi ile Çeşitli Anatomik Bölge Defektli 14 Olguda Deneyimlerimiz”,24. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 29-30, Ankara, 2002.

Kurtay, A., Kaynar, T., Şahin, Ü., Demir, Z., Velidedeoğlu, H. ve Çelebioğlu, S. “Faysal Arter Muskulomukozal Flep Uygulamalarımız”,24. UlusalTürk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 30, Ankara, 2002.

Demir, Z., Öktem, F., Karamürsel, S., Velidedeoğlu, H. ve Çelebioğlu, S. “Yağ Grefti Enjeksiyonu ile Yüz Asimetrilerinin Onarımı”,Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Kış Sempozyumu, Estetik Cerrahide Destekleyici Girişimler,13, Kartalkaya/Bolu, 2003.

Velidedeoğlu, H., Kurtay, A., Demir, Z., Yüce, S., Üsçetin, İ., ve Çelebioğlu, S. “Stahl’s Ear Deformitesinde Yeni Bir Yöntem: Anterior Yaklaşım ve Perse String Sütür ile Onarım”,Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Kış Sempozyumu, Estetik Cerrahide Destekleyici Girişimler,16, Kartalkaya/Bolu, 2003.

Üsçetin, İ., Karamürsel, S., Ertaş, N.M., Demir, Z., Tekdemir, İ., Açar, H.İ. ve Çelebioğlu, S. “Vaskülarize Greft Olarak Kullanılabilen Çeşitli Kemiklerin Mekanik Dayanım Özelliklerinin Karşılaştırılması: Anatomik Deneysel Kadavra Çalışması”,25. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi, Samsun, 2003.

Demir, Z., Kurtay, A., Şahin, Ü., Karamürsel, S., Velidedeoğlu, H. ve Çelebioğlu, S. “Yağ Grefti Enjeksiyonu ile Mentum Projeksiyonunun Artırılması”,Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Kış Sempozyumu, Vücut Şekillendirme Yöntemleri,Uludağ/Bursa, 2004.

Demir, Z., Büyükaşık, O., Civelek, B., Velidedeoğlu, H., Çelebioğlu, S. ve Kargıcı, H. “Hayatı Tehdit Eden Bir Multilokalize Hidradenitis Suppurativa Olgusu”,Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Kış Sempozyumu, Vücut Şekillendirme Yöntemleri,Uludağ/Bursa, 2004.

Karamürsel, S., Özdil, K., Demir, Z. ve Çelebioğlu, S. “ Parmak Doku Defektlerinde Ada Flebi Uygulamalarımız”,IX. Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahi Kongresi,Cilt 1, 255, Bodrum, 2004.

Karamürsel, S., Demir, Z., Tüccar, E.,ve Çelebioğlu, S. “Serbest Safen Flep Deneyimlerimiz”26. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 68, Ankara, 2004.

Demir, Z., Özdil, K., Yüce, S., Öktem, F., Karamürsel, S., ve Çelebioğlu, S. “Alar Kanat Pediküllü, Bilateral Nostril Taban Flebi ile İzole Total Kolumella Rekonstrüksiyonu”,26. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 277, Ankara, 2004.

Demir, Z., Demirbağ, E., Kurtay, A., Şahin, Ü., Velidedeoğlu, H., ve Çelebioğlu, S. “Asimetrik Meme Düzeltilmesinde Klinik Deneyimlerimiz”,27. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 63, Konya, 2005.

Demir, Z., Velidedeoğlu, H., Kurtay, A., Şahin, Ü., Karamürsel, S., ve Çelebioğlu, S. “Tek Taraflı Yarık Dudak Burnu Deformitesinin Tedavisinde Farklı Yöntemlerin Birlikte Kullanımı”,27. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 147, Konya, 2005.

Demir, Z., Yüce, S., Karamürsel, S., Kurtay, A., ve Çelebioğlu, S. “ Üst Göz Kapağının Kısmi veya Tam Kat Defektlerinde V-Y İlerletme Flebi Kullanımı”,27. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 175, Konya, 2005.

Karamürsel, S., Demir, Z., Demirbağ, E., Kurtay, A., ve Çelebioğlu, S. “ Serbest Doku Transferi ile Penis Rekonstrüksiyonu Gerçekleştirilen 8 Olgudaki Deneyimlerimiz”28. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 82, Ankara, 2006.

Karamürsel, S., Selçuk T., Demirbağ, E., Demir, Z., ve Çelebioğlu, S. “ Parmak Doku Defektlerinde Ada Flebi Uygulamalarımız”29. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 28, Eskişehir, 2007.

Çelebioğlu, S., Çakmak U., Demir, Z., Şahin, U., Civelek, B., İnal, H. İ., Aksoy, K. “ Redüksiyon Mammoplastide Unipolar Koter Kullanımının Postoperatif Ağrıya Etkisi”29. Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Cilt 1, 63, Eskişehir, 2007.

Demir, Z., Şahin, U., Kurtay, A., Karamürsel S., Demirbağ, E., Çelebioğlu, S. ‘’Vertikal Skar Mammoplasti Yönteminde Karşılaşılan Problemler ve Çözümleri.’’ 31.Ulusal Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği Kongresi,Adana, 2009.