Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Dolgu

estenik-katalog-baski3

Çevresel etkenler, hava kirliliği, güneşin zararlı ışınları derken birde kurtulması olanaksız zaman, ciltte bazı değişikliklere neden olmaktadır. Deri altı dokularındaki hacim kaybı en çok görülenidir. Gözle görülür neticeler ise dudaklarda incelme, yanaklarda çökme, alın bölgesinde çizgilenme, burun kenarları ve dudak kenarlarında ince çizgi oluşumu ve benzeri durumlardır. Bu sorundan kurtulmak için ise kayıp dokuların yerinin doldurulması gerekir. Bu da ya hazır dolgu maddesi veya kişinin kendi özgün yağ dokularının kullanılmasıyla mümkündür. Dünyada en güvenilir ve sıkça kullanılan hazır doku maddesi hyaluronik asit içeren preparatlardır. Aslında ciltte bulunan bir maddedir. Yaşın ilerlemesiyle cilt canlılığının kaybı, parlaklığın yok olması, gerginlik, nem ve renk kaybı görülmektedir.

Bütün benzer kusurların giderilmesine yardımcı bu özel uygulama ürünü FDA onaylıdır. Farklı bir işlem gerektirmeden, vücuda uyuşturucu krem sürülüp, mikro iğneler enjekte edilir. Bu işlem 10 – 15 dakika sürmektedir. İşlemin yapıldığı bölgede biraz kızarıklık oluşabilir. Etki ise anında görülebilmektedir. Elmacık kemiklerinde dolgunlaşma, kırışıklarda yok olma veya hafifleme, dudaklarda kalınlaşma görülür. Kalıcılık durumu ise 6 ila 1 yıl arasında değişmektedir. İşlemin ardından kişi gündelik yaşantısına kolayca dönebilmektedir.

Işık Dolgusu

Işık dolgusunun özelliği cilde ışıltı kazandırma, cilt yenilenmesini yeniden oluşturma ve dolgunluk sunmaktır. Bu etkiler için mezoterapi ve dolgu uygulamalarının karışımsal uygulandığı özel bir konsepttir ve 3 hafta arayla uygulanmakta olan 3 seanslık uygulamadır. İlk uygulamanın ardından görülebilir neticeler oluşmaktadır. Cildin yeniden nemlendirilmesi, yoğunlaştırılması sağlanır. Bununla birlikte yeniden cilt yapılandırılması için de uygun olan hyaluronik asit, 3 antioksidan, 3 mineral ve vitaminler içermektedir.

Uygulandığı Alanlar

Yüz bölgesine, bütün boyun kısımlarına, dekolte ve göğüs kısımlarıyla birlikte ellere uygulanabilmektedir. Göz altı morluklarına karşı da etkisi bulunmaktadır. Işık dolgusu cildin daha nemli, canlı ve dolgun görünmesine vesile olur. Ayrıca kırışıklıkların da ciddi oranda azalmasını sağlamaktadır. Bunlara ilaveten ciltte karanlık bölgelerin kaybolmasıyla ciltte ışıltı görülmektedir. Parıltı ve aydınlık elde edilmektedir.

Gençlik Aşısı: Işık Dolgusuyla Yüz ve Cilt Gençleştirme

Cildin gençliğini yok eden temel etken yaşlılık belirtileridir. Bu belirtilerin erken çökmesi erken yaşlanmayı beraberinde getirir. Cilt cansızlaşır, sağlıksız ve mat bir görüntüye bürünür. Dolgunluğunu kaybetmekle birlikte ince çizgiler ve de kırışıklıklar baş gösterir. Nemsizlik, kuru ve solgun bir cilt yapısı ortaya çıkar. Işık dolgusu da bu mat görünümü evvela yok eder, yüzü gençleştirir. Sigara kullanımı, çevresel etkenler, stres ve zaman aşımının etkisiyle çok daha hızlı yaşlanmaya başlar. Gençlikte görülen parıltı ve canlılığın nedeni ciltte bulunan hyaluronik asit olup, yirmili yaşlardan sonra bu asit ciltte azalmaya başlar. Ciltte ise kırışıklık ve ince çizgi olarak kendisini gösterir.

Bu özel ışık dolgu sistemi, yüz gençleştirme de ve cildin canlandırılmasında önemli role sahiptir. Cilt dokusunun su tutma gücüyle gergin ve canlı cilt yapısı sağlaması hedeflenir. Su tutucu etkisiyle doğal olarak sıkılaşma sunar. Dolgunlaştırarak esneklik kazandırır.  Deride yenileme sunmasından dolayı cildin yaşlanması önlenir. Yüze ışık kazandırılır. Yüzün gençleştirilmesine yönelik uygulamada bir kür 3 seans olarak işlenir. İlk seanstan sonra ikinci seans 15 günü sonrasında ve üçüncü seans da 30 gün sonunda uygulanmaktadır.