Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Botoks ile Diş Gıcırdatma Tedavisi

Tıp literatüründe bruksizm olarak adlandırılan diş gıcırdatma normal olmayan bir durum olmaktadır. Özellikle insanlar uyurken bilinç dışı olarak dişlerini sıkmaktadırlar. Bu durum diş gıcırdatmasına yol açarak ortaya istenmeyen derecede rahatsız edici bir ses çıkmasına neden olmaktadır.

Botoks ile Diş Gıcırdatma Tedavisi

Dünya genelinde insanlarda yaygın olarak bulunan diş gıcırdatması sorunu özellikle her beş kişiden iki kişide görülmektedir. Bu durumun genetik olduğu yine uzmanlar tarafından yapılan çalışmalar sonucunda üzerinde durulan bir konu olmaktadır. Diş gıcırdatması dişlere bir kuvvet uygulanması sonucunda oluştuğundan dolayı işte bu sırada diş kırılması, dolgu çıkması ve benzeri gibi birçok olumsuzluk görülmektedir. Yine sabah uyanıldığı zaman karşılaşılan yüzde ve baştaki ağrıların kaynağı olma özelliği göstermektedir.

Fiziksel ya da psikolojik anlamda birçok nedenin dış gıcırdatmasına sebep olduğu yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmıştır. Fakat bu durumlar arasında en çok öne çıkan konu ise stres faktörü olmaktadır. Yine bazı zamanlarda ağız bölgesinde bulunan kapanış sorunlarında da bruksizmin meydana gelmesi mümkün olmaktadır.

Sizlerde diş gıcırdaması rahatsızlığına sahip olduğunu düşünüyor iseniz doğrulamak adına aşağıdaki soruları cevaplamanız gerekmektedir:

  • Ailenizden herhangi birisi daha önce uyurken dişlerinizden ses geldiği konusunda şikayette bulundu mu?
  • Omuz ya da boyun kısımlarınızda genel bir ağrı meydana geliyor mu?
  • Dişleriniz hassas mı?
  • Uykudan uyandığınız zaman yüz kaslarınız, kulaklarınız ya da çenenizde bir ağrı oluşuyor mu?
  • Eklemlerinizde sanki kemikler takılıyormuşçasına ses geliyor mu?

Eğer yukarıdaki sorulara cevabınız evet ise sizlerde yüksek oranda diş gıcırdatma sorununun olması muhtemel olmaktadır. İşte bu sorununuza kesin çözümler sizler için ameliyatsız ve ağrısız Estenik kliniğimiz bünyesince sağlanmaktadır.

İnsanların hayatında birçok olumsuz faktör oluşturan diş gıcırdatma sorununa sektörde profesyonel bir hizmet sunmakta olan Estenik kliniğimiz tarafından sizlere kesin çözümler sunmaktayız.

Botoks tedavisi ile kısa süre içerisinde bu sorununuza bir çözüm bulan kliniğimiz alanında uzman personelleri ile sizler için kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunmaktadır. Sizlerde botoks ile diş gıcırdatmasına çare bulurken aynı zamanda estetik bir fiziksel görünüme sahip olmak istiyorsanız Estenik kliniğimizle kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.