Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Yanak Doldurma

Yanak Doldurma Ankara
Yanak Doldurma Ankara

Yüz hatlarımız açısından dış görüntü için en önemli noktalardan biride yanaklarımızdır. Bireyler yanaklarının dolgun ya da zayıf olmasından şikayetçi olabilmektedirler. Dolgun yanaklar bireyler için kilo problemli olduklarını yansıtmaları açısından önemli olabilmekte zayıf yanaklar ise estetik açıdan önem arz etmektedirler. Zayıf yanaklı bireyler için kliniğimizde Yanak Doldurma işlemi gerçekleştirmekteyiz.

Yanak bölgesinin doldurma işlemi yüzde canlı ve güzel bir görüntü elde etmek adına oldukça önemlidir. Bu işlem için kişinin yüz yapısına uygun olan ölçüler olabileceği gibi standart ölçüler de mevcuttur. Güzellik olgusu için önemli olan yüz tanımında genel kurallar mevcuttur. Yanak açısından bakıldığında yüz ile uyumlu gerekirse dolgun yanaklar tercih edilmektedir. Ancak gerek beslenme şekli gerekse de ilerleyen yaş itibariyle herkeste bu tip yanaklar oluşmamaktadır. Zayıf olan insanlarda yanaklarda gözle görülebilen çukurlar oluşabilmektedir. Bu durumda insanların psikolojik olarak kötü hissetmelerine neden olabilmektedir.

Ameliyatsız Yanak Doldurma

Yanak doldurma işlemini ameliyatsız gerçekleştirmek adına zayıf olan bölgeye hazır dolgu yapılmaktadır. Ameliyatsız yapılacak yanak doldurma işlemleri arasında en iyi ve etkilisi olarak kabul edilen yöntem o bölgeye hazır dolgu ilave edilmesidir. Yanak bölgesine uygulanan bu dolgu yüzdeki çöküntü ve kırışıkları gidererek yüzün daha güzel bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Bu sayede normal insanlarda görülen yüzün oval biçimi tekrar zayıf yanaklı olan bireye kazandırılmış olur. Dolgu uygulaması yapılacak bireyin yüzünün özellikleri detaylı bir analize tabi tutulmalıdır. Yani dolgu yapılacak yüzün her yerine takviye değil belirlenen bölümlere takviye işlemi gerçekleştirilmelidir. Hatta işlemi hatasız gerçekleştirmek adına hastanın yüzüne çizimler yapılmalı uygulamanın yüzün hangi kısmında ne şekilde gerçekleştirileceği belirlenmelidir.

Ameliyatsız Yanak Doldurma işlemi genel olarak yüzünden kilo problemi olup çok zayıf görünen kişiler ve normalden fazla kilo kaybı yaşamış bireylere uygulanmaktadır. Yanak dolgusu işleminde uygulanacak miktarın ölçüsü bireyin istediği hacme ve şekle göre farklılık göstermektedir. Bu doz belirlenirken mutlak suretle cerrah da etkili olmalıdır. Eğer sizlerde bu denli kaliteli bir hizmetten faydalanmak istiyorsanız irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşarak hem uygulama hakkında detaylı bilgi hem de randevu talep edebilirsiniz.