Doktora Sor
Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Kaş Estetiği

Kaş Estetiği Ankara
Kaş Estetiği Ankara

 

Bireylerin dış görünüşleri açısında en önemli bölgelerden biriside kaş ve gözlerimizdir. Kaşların görünümü ve şekli konuları hemen hemen tüm bayanların günün başlarında enerji harcadığı konulardandır. Kaşların yapısı yüzün şeklini belirlemede oldukça kritik bir öneme sahiptir. Kaşların görünümü gözlerin çekiciliğini artırabileceği gibi onları itici de gösterebilmektedir. Bu noktada kaşların gözleri çekici kılma özelliği açısından onların hafif kalkık yay biçiminde olmaları önemlidir. Bu özelliği barındıran kaşlar bireyleri daha genç ve dinç göstermektedir. Kaş Estetiği ile amaçlanan durum tam olarak budur.

Aslında bakıldığında kaçların yapısı ve beğenisi kişide kişiye değişmektedir. Ancak yukarıda tarifini yaptığımız kaş şekli herkes açısından kabul görmekte olan güzel kaş formudur. Bu görünüm toplum tarafından oldukça doğal görünüm sergilemektedir. Kaşlar göz oyuğunun hemen biraz üzerinde olmalı ve ne uzun nede kısa olmamalıdır. Kaş kaldırma işlemi ameliyatlı ve ameliyatsız biçimde gerçekleştirilebilmektedir.

Kaş Askısı ile Kaş Kaldırma

Estetik kaş askısı genellikle lokal anestezi yöntemi kullanılarak gerçekleştirilen bir uygulamadır. Saç bölümünden küçük bir kesik sayesinde cilt içinden geçirilen dikişler kaş bölümünün orta-dış kısmını kalkık bir biçime getirebilmektedir. Bu yöntemi kullanma nedenlerinden birisi operasyonu atlatan kişinin işlem tamamlandıktan ve birkaç kontrol yapıldıktan sonra evine dönebilmesidir. Bu işlemin avantajı olduğu gibi dezavantajı da mevcuttur. Dezavantajı ise kalkık konuma getirilen kaşın bir süre sonra eski haline dönebilmesidir. 6 ay ile 2 yıl arasında bir sürede kaşlar eski haline dönebilmektedir.

Ultrasonik İle Kaş Kaldırma

Bu yöntem lazer tekniğinin çözüm sağlayamadığı, sadece cerrahi müdahale ile sonuç veren germe işlemini iyileşme süreci çok uzun olmadan hiçbir risk barındırmadan çözebilen bir yöntemdir. Ameliyat işlemi olmadan yoğunlaşmış ultrason ışınları ile deri altındaki bölümü uyarıp sarkmaları ve yağlanmayı engelleyen sistemin adıdır. Ameliyatsız yüz germe uygulamalarına yeni bir soluk getiren bu işlem sayesinde bireyler istedikleri kalınlıkta, uzunlukta ve kalkıklık düzeyinde kaşlar elde edebilmektedirler. Ultrasonik ile Kaş Kaldırma uygulaması sonucunda istedikleri kaş yapısına kavuşan bireyler hemen evlerine dönebilmektedirler. İşlem süresi de dikkate alındığında oldukça verimli bir uygulamadır. Çünkü 15 dakika gibi bir sürede uygulanabilmektedir bu yöntem. Operasyon sonucunda işlemin kaşlar üzerindeki etki hemen gözle görünse de esas etki 2-3 ay sonraki dönemde görülecektir.

Botox- Dolgu ile Kaş Kaldırma

Göz organı civarına uygulanan bu işlem sonucunda kaş uçlarının istenilen düzeyde kalkık görünmesi sağlanır. Bu işlemin etkileri kişiden kişiye değişmektedir. Bu durum kişilerin yüz yapılarından kaynaklanmaktadır. Ama asıl hedef hafif ve doğal görünümlü kalkık bir kaş elde etmektir. Botox uygulaması ise alın bölgesine yapıldığında kaş kalınlığı adına yeterli olmaktadır. Bu uygulamalar diğer estetik yöntemleriyle takviye edilebilmektedir.

Ameliyatlı (Cerrahi) Kaş Kaldırma

Ameliyatlı kaş kaldırma işlemi sırasında bireylerin göz çevresinde çok ufak derecede kesikler açılmaktadır. Açılan bu kesiklerin içerisinden yağ enjekte etme uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Ameliyatlı Kaş Kaldırma işlemi için hastanın uygulamadan sonra evlerine dönmeleri mümkündür. Atılan dikişler ise hiçbir şekilde iz bırakmamaktadır.

Kaş Asma

Bu yöntemin uygulanması sırasında lokal anestezi yeterli olmaktadır. Bireylerin saç çizgilerinin alın tarafından bitim yerinden açılan bir kesik içerisinden asma işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem sonucunda dikişler bir müddet vücutta kalmaktadır. Dikiş izi kalması söz konusu değildir. İstenilen sonuçlar hemen hemen elde edilmektedir.

Yağ enjeksiyonu İle kaş kaldırma

Kaş Kaldırma işlemi adına o bölgeye vücudun başka bir bölgesinden alınan yağların aktarılması yöntemidir. Aşırı kilo değişimleri olmadıkça yöntem kesin sonuç vermektedir.