Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Bacak Estetiği

Bacak Estetiği Ankara
Bacak Estetiği Ankara

Vücutta birçok kadın için en önemli estetik birimlerden birisi bacak estetiği olmaktadır. Güzel bacaklara sahip olmak her kadının hayalini süslemektedir. Kadınların birçoğu çarpık ve ince bacaklardan dolayı mağdur olmaktadır. Kimi zaman ise diz içerisinde birikimler ve kalın bacaklar rahatsız edici olmaktadır. Bu anlamda yapılacak olan bacak estetiği müdahaleleri sonucu güzel görünümlü bacaklar elde etmek mümkün olmaktadır.

Kadınların estetik görünümü açısından bacaklar önemli bir yere sahip olmaktadır. Şort ve etek giyen bayanlar için aynı zamanda bacaklar cinsel bir obje olmaktadır. Normal halinden ince ya da kalın olan alt bacaklar rahatsız edici olmaktadır. Bu alanda en çok şikayet alan konu ince olan ya da çarpık bir görünüme sahip olan bacaklar olmaktadır. Bu durumdan mustarip olan kadınlar için bacak şekillendirilmesi ve kalınlaştırılması sayesinde estetik anlamda eskisinden daha düzgün bir hale getirilebilir. Bu durumda bacağın kalınlığının artırılması ve şekil anlamında düzeltilmesi için bacak protez yerleştirilmesi uygulanmaktadır.

Çarpık Bacak Estetiği

Çarpık ve ince bacaklardan dolayı birçok kadın mutsuz olmaktadır. Bu durum etek giyme korkusu gibi kadınlarda olumsuz haller gösterebilmektedir. Fazla miktarda bacak egzersizleri yapılsa bile ne yazık ki bacak kaslarında arzulanan bir seviyede dolgunlaştırma mümkün olmamaktadır. Bu anlamda çarpık bacak estetiği gibi sorunları çözmek adına çeşitli yöntemler yer almaktadır. Bacak arkasında bulunan kas iki adet başa sahip olmaktadır. Bu başların birisi bacağın iç kenarı diğeri ise bacağın üst kenarında son bulmaktadır. Bu bacak kaslarında görülen aşırı gelişme sonucunda erkeksi görünüme sahip olurken diz ve ayak bileği için dolgunluk artışı sağlamaz.

Çöp Bacak Ameliyatı

Aşırı ince görünüme sahip olan ve çöp bacak olarak adlandırılan bu durumlarda genel anestezi ile kürdan çöp bacak estetiği ve bacak implantı ameliyatı hastane ortamında 1 saatlik bir süre içerisinde yapılmaktadır. Alt bacak iç kısmına genel olarak implantlar konulmaktadır. Protezin uzunluğu ve hacmi genel olarak kişilere göre belirlenmektedir. Diz içini baza aldığımızda 5 cm alta ve ayak bileğini baza aldığımızda ise 5cm üste gelecek şekilde bacak implantı konumlandırmaktadır. İmplant ile beraberinde yağ enjeksiyonu eklenmesi hem protez geçişinde yumuşaklık sağlamak hem de ayak bileği ve diz içerisi dolgunluğunu artırmak amacıyla uygulanması faydalıdır. Çocuk felci ya da travma gibi olumsuz durumlardan ötürü ya da kişilerin isteklerine istinaden bacağın iki tarafına da implant uygulanabilir.

Üst bacak (uyluk) ve alt bacak olarak bacağı iki bölüme ayırmak mümkün olmaktadır. Dolgun olmayan ve çarpık görünümde olan bacak iç kısmı genel olarak en sık başvurulan alt bacak şikayetlerinin başında gelmektedir. Üst bacak konusunda şikayet ile gelinen durum ise üst iç lokasyonda gelişen gevşeme ve orta iç bölgede beliren zayıflıktır.

Bacak Estetiği Tedavisi İçin Seçenekler

Alt Bacak İçin;

  • Bacak protez (baldır) calf implant
  • Lazer lipoliz
  • Kök hücreden temin edilen yağ dokusunun transferi sonucunda gerçekleştirilen tedavi
  • Hyaluronik asit içeren hazır dolgu enjeksiyolarının uygulanması

Üst Bacak İçin;

  • Uyluk germe işlemleri
  • Lazer lipoliz
  • Kök hücreden temin edilen yağ dokusunun transferi sonucunda gerçekleştirilen tedavi
  • Hyaluronik asit içeren hazır dolgu enjeksiyolarının uygulanması

Bacak İmplantı

Bacak ölçümlerinin yapılması ve aynı zamanda kişilerin istekleri doğrultusunda bacak implantı boyutu belirlenmektedir. Bu anlamda asimetrik protezler en fazla kullanılan olmaktadır. Üst polunun daha dolgun olmasından dolayı asimetrik protezler bu özelliğinden dolayı kas başı dolgunluğu sağlaması mümkün olmaktadır. Yine tüm alt bacağı kapsaması konulan protezlerde tercih edilmektedir. İşte bacakta bir estetiklik bu şekilde yakalanabilmektedir. Kısa olan protezler kapsamında geçişler daha sert bir halde olmasından dolayı estetik olmayan bir görünüm burada oluşabilir.

Bu alandaki ameliyat uygulamalarından sonra hastalara varis çorabı giydirilmektedir. İlk hafta ayağa sadece temel ihtiyaçlar için kalkması istenmektedir. Normal yaşama dönüş ise iki hafta gibi bir zaman alabilir.

Bacak protezi dışındaki uygulamalar olarak bu alanda yağ enjeksiyonu ya da aquafilling dolgu enjeksiyonları olmaktadır. Daha dolgun ve estetik açıdan daha görkemli görünen bacaklar elde edilmesi amacıyla baldır protezleri bu alanda tercih edilebilmektedir.