Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Pubis Germe

Pubis Germe Ankara

Kadın cinsel organının kıllı üst kısmına tıpta Mons Pubis denilmektedir. Kıyafetlerde ilgili bölgede şişkinlik, belirgin kaba görünüm oluşabilir. Estetik ameliyatla bu sorun çözülebilmektedir.

Mons pubis Ameliyatı

Yağlanma giderici metod olan liposuctionla yağlardan kurtulmak mümkündür. Fazla yağ bu yöntemle çekilir, gerginlik oluşturulur. Hastanede yaklaşık 1 saatte tamamlanır. Acı hissi uyandırmaz.

Ameliyat Sonrası

Yaklaşık bir ay ödem oluşur. Sonra iyileşme tamamlanır.

Vajina üstü kıllı bölge yağlanma nedenleri:

Doğum sonrası, kilo alıp – verme, genetik etkenler, obezite gibi nedenlerden yağlanma görülebilir. Normal liposuction uygulamasında 1 – 2 cm kadar incelikte kesi açılır. Zamanla bu iz kaybolur.

Hatalar

Çoğu kişi kilo vererek bu sorundan kurtulacağını düşünüyor. Mayo giyiminde kadınları ele verir ve nahoş bir görüntü sunar.

Aşırı kilo verme, zayıf görünme arzusu vajina bölgelerinde dahi estetik görünüme kavuşma hayalleri estetik ameliyatların da bu bölgelere kadar inmesine sebep olmuştur. Mons Pubis ameliyatının cerrahi bir uygulama olduğu unutulmamalıdır.

Pubis Estetiği

Hasta ayakta iken değerlendirme sağlanır. Sarkma miktarı ve dış dudak büyümesi not edilir. Yağlanma miktarı hesaplanır. Bu ameliyatta genellikle memnuniyet tamdır. Tekrarı olan pek nadir hasta görülmüştür.

Not: Alanında uzman olmayan kişilere kesinlikle ameliyat olunulmamalıdır. Ayrıca temizlik ve bakıma da dikkat edilmelidir.

En iyi cerrah ilk bakışta teşhisi doğru koyabilen hekimdir. O nedenle hafif bir yağlanma söz konusu iken abartılı bir oran çıkaran ve %100 memnuniyet, 0 yağ garantisi veren bir hekimle asla operasyona girilmemelidir.