Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Ankara
Lazer Epilasyon Ankara

İstenmeyen tüyler erkeklerde bazı bölgelerde çıktığı zaman çekici olabileceği gibi bayanların vücutlarında asla tahammül edemedikleri yapılardır. Bu kıllardan çeşitli yollarla kurtulmak mümkündür. Ağda ve tıraş bu yöntemlerden sadece en bilindik olan ikisidir. Ama bu yöntemlerle alınan kıllar hep geçici olarak vücuttan uzaklaştırılır. Eğer bu kılların tekrar geri gelmemesini istiyorsanız Lazer Epilasyon yaptırmalısınız.

Biz kliniğimizde son teknoloji ürünü olan hibrit lazer teknolojisini kullanmaktayız. Hibrit lazer sistemi son derece hızlı ve etkili olan bir sistemdir. Hibrit lazer uygulamasının gerçekleştirilebilmesi için uygulamanın yapılacağı bireyin son 1 ay içinde ağda  ya da manuel epilasyon yöntemleriyle kıllarının alınmamış olması gerekmektedir. Bunu sebebi ise hibrit lazer uygulamasının istenmeyen kılların direkt köklerine müdahale etmesidir.

Uygulamaya maruz kalacak bireyin uygulama gecesi istenmeyen kılların bulunduğu bölgeyi jiletle sıfır olacak biçimde temizlemesi gerekmektedir. Hibrit lazer işlemi herhangi bir cilt sorunu olmayan, hormonal rahatsızlığı olmayan ve ergenlik dönemini tamamlamış herkese uygulanabilmektedir. Bayanlar için hamilelik ve adet dönemlerinde hormonlar çok aktif çalıştığı için bu uygulama o kişiler için uygulanmaz. Hibrit lazerle istenmeyen kıllardan kurtulma işlemi tek seansla maalesef gerçekleştirilememektedir. Uygulanacak seansların sıklığı 4-8 haftada birdir. Hibrit lazerle işlem yapılacaksa hangi mevsimde olunduğu fark etmez. Ancak yaz aylarında güneşlenme yapılacaksa güneşlenmeden 20 gün önce ve 20 gün sonra uygulama yapılmaz. Uygulama tamamlandıktan sonra yaz ya da kış fark etmeksizin kesinlikle güneş koruyucu krem kullanılmalıdır.

LAZER EPİLASYON (TÜY SARARTMA)

Çok ince kılları alma özelliği bulunmayan hibrit lazer yöntemi yerine bu ince tüyler için Q-switched nd yağ lazer ile o tüyleri sarartma işlemi yapmaktayız. Bu yöntem esasen dövme silme işlemi için kullanılmaktayken ince tüyleri yok etmedeki başarısı keşfedildikten sonra bu alana kaymıştır.  TÜY SARARTMA işlemi  içinde tek seans tavsiye edilmemektedir. Ortalama 2 ayda bir tüy ve kıl yapısına göre tekrar gerekebilir.

İĞNELİ EPİLASYON

İğneli epilasyon uygulamasında kıl köküne giren ince iğneler ile oldukça düşük bir akımda elektrik akımı iletilir. İşlemin ertesinde kıllar kolaylıkla çekilebilir. İğneli epilasyonda hafif kızarıklık, kabarma ve çok nadir olarak bir iki gün sürebilen kabuklanma görülebilir. Deneyim ve uzmanlık gerektiren iğneli epilasyonda kıl köklerine elektriksel akım gönderilir. Bu sayede kıl kökleri zayıflar ve yıkıma uğrar. Seansların miktarı, tüylerin uzama sürelerine, renklerine ve sıklıklarına bağlı olarak ayarlanır.

İğneli epilasyon sırasında kullanılan iğnelerin sterilizasyonu çok önemlidir. Paralel tutularak kıl köklerine verilen akım sayesinde kıllar kolayca çekilip alınabilir. Cilt yüzeyinde oluşan kabarmalar ve kızarmalar kısa süre içinde yok olur. İğneli epilasyondan yüzde yüz başarı elde edilme şansı yoktur. Çünkü her kıl kökünün çıkma zamanı aynı değildir. İğneli epilasyon uygulandığı anda aktif olarak uzamakta olan kıl kökleri, uygulamadan etkilenir fakat üreme döneminde olmayan kıl kökleri iğneli epilasyondan zarar görmez. Varisleri çok şiddetlenmiş hastalara, gebelik döneminde olanlara, diyabetlilere, kanser hastalarına, sedef hastalığı olanlara, AIDS ve benzeri bulaşıcı hastalık taşıyıcılarına iğneli epilasyon yapılması önerilmez.