Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Tüy Sarartma

İstenmeyen tüyleri görünmez kılmanın bir yolu da tüy sarartma yöntemidir. Epilasyonun istenmediği, epilasyon işleminden sonra kalan ince tüyler yada epilasyon uygulanamadığı zamanlarda ortaya çıkan ve son derece etkili olan bir gizleme yöntemidir. Yüz, kol ve bacaklarda bulunan ince tüyler, sarartma yöntemiyle gizlenebilecek tüylere örnek gösterilebilir.

Tüy sarartma yöntemi olan lazer yönteminde en etkili formül  Q-switched ND-Yag lazer uygulamasıdır. Uygulamayı ortalama 2 ayda bir tekrarlamak gerekir. Fakat tüy yoğunluğuna görede değişen süreçler vardır. Düzenli uygulandığında cilt tonunu düzenler. Her mevsimde ve her tene uygulanabilir. Ağrısız bir yöntemdir.

Q-Switched Lazer

Lazer epilasyonda, Q-Switched ND-Yag lazerde kullanılan  1064 nm dalga boyu ile tüy saratma yapılmaktadır. Q-Switched lazer vücudun tüm bölgelerinde  hiçbir endişe duyulmadan kullanılabilir. Tüm ciltlere uygulanabilen Q-Switched Nd-Yag lazer, özellikle yazın esmer kişilerin rahatça kullanabilecekleri bir uygulamadır. Q-Switched Nd-Yag lazer ile tüyler sararıken, cilt yenilenir ve daha canlı bir görünüm kazanır.