Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Saç Sıklığı

Saç Sıklığı
Saç Sıklığı

Son dönemlerde erkeklerin korkulu rüyalarından biriside saç dökülmesi sorunudur. Orta yaşları henüz aşmalarına rağmen saçları dökülen bireyler kendilerini psikolojik olarak kötü hissetmektedirler. Saç dökülmesi erkeklerin estetik açıdan da rahatsız hissetmelerine neden olmaktadır. Bu sorunun baş gösterdiği erkekler soluğu saç ekim merkezlerinde almaktadırlar.

Bu noktada önemli olan kısım saç ekimi yapılacak bölgedeki saç sıklığı işlem açısından başarı elde etmenin önemli bir kıstasıdır. Normal bir insanda saçların dökülmemiş olduğu bir bölgede saç teli sayısı santimetre kare başına 60-100 arasındadır. Saç ekimi konusunda başarı sağlamak adına uygulanması gereken yöntem en sık alanı elde etmek için en yoğun aralıkta saç kökü ekilmesidir. Bu uygulamayı yerine getirmek adına ise bu işte uzmanlaşmış profesyonellerden oluşan bir ekip gerekmektedir. Bu noktada kliniğimiz alanında sayılı kliniklerden biri haline gelmiş ve popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır. Kliniğimiz Saç Sıklığı alanında Türkiye’de önemli bir yer elde etmek adına kaliteli hizmet sunmaya devam etmektedir.

Operasyona maruz kalarak saç ekimi yapılacak bireydeki ekim yapılacak kısımdaki saç sıklığında şu faktörler etkili olmaktadır. Kıvırcık ve dalgalı olan saçlar diğer saç tiplerine göre daha iyi bir yoğunluk derecesi vaat ederler. Kalın teli olan saçlar ince tellilere göre yoğunluk açısından daha iyidirler. Açık renkli saçlarda bu konuda koyu renkli saçlara göre daha avantajlıdırlar. Bireyin alın kısmında yer alan alın çizgisi ve alın bölgesinin kendisi bu yöntemin bir özelliği olarak daha yoğun bir saç ekimi ister.

Saç ekilecek bölgede oluşturulacak tasarım içinde kesinlikle profesyonel bir ekip oluşturulmalıdır. Çünkü bu bölge oldukça hassas bir operasyona maruz kalmaktadır. Ekim yapılacak bölgenin tasarımı, saçların sıklık derecesi, ekimin yönü bu açıdan bakıldığında mutlak bir öneme sahiptir. Bu açıdan bakıldığında işlemi gerçekleştirecek olan doktorunda önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Bu işlem gerçekleştirilirken açılacak olan enjeksiyon kanalları da ekim yapılacak bireyin acı duyup duymaması adına oldukça önemlidir. Kliniğimiz bu işlem işin en kaliteli enjeksiyon iğnelerini kullanmaktadır. Sizlerde bu denli kaliteli bir hizmetten faydalanmak istiyorsanız bizlerle telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.