Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

FUE (Follicular Unit Extraction)

FUE (Follicular Unit Extraction)
FUE (Follicular Unit Extraction)

Fue tekniliği kullanılarak gerçekleştirilen saç ekimi doğrudan vücutta bir kesi işlemi yapılmadan saç köklerinin alınıp ekim yapılacak bölgeye aktarılması işlemidir. Saç köklerinin alımı sırasında hiçbir şekilde bistüri kullanılmaz, kafatasında uzunlamasına kesik oluşturulmaz ve dikiş atmaya ihtiyaç yoktur. Dolayısıyla bireylerin kafataslarını korumak adına ekstra bir özen göstermelerine ihtiyaç duyulmaz.

Saç yoğunluğu bulunan bölgeden uygun miktarda saç kökü alındıktan sonra FUE (Follicular Unit Extraction) yöntemiyle saç ekimi yapılacak alana çok küçük kanallar açılarak yerleştirilir. Kliniğimizde bu kanalları açmak adına son teknoloji ile geliştirilen tıbbi iğneler kullanılmaktadır. Nasıl ki bir hastaya ilaç verme adına iğne uygulaması yapıldıktan sonra iğnenin izi kalmıyor ise bu yöntemle gerçekleştirilen saç ekimi işleminde de operasyonu takip eden birkaç gün sonra böyle bir iz kalmayacaktır. Operasyon sırasında hiçbir şekilde kesik ve çizik işlemi gerçekleştirilmemekte ve bu tür izlere rastlanılmamaktadır.

Saç köklerinin ekleneceği bölgede ki yeni tasarım oldukça önemlidir. Saç ekimi yapılacak bölgedeki görünümün doğal olması adına açılacak kanalların yerleri ve yönleri, saç çizgisinin orantısı, saç diplerinin genişliği, saç ekim yöntemi gibi unsurlar oldukça önemlidir. Kısaca belirtmek gerekirse saç ekimi aşaması bu operasyonun en önemli ve dikkat gerektiren aşamasıdır. Bu noktada operasyonu gerçekleştirecek cerrahın deneyimli ve yetenekli olması gerekmektedir.

Saç ekiminin yapılacağı bölgeye ilişkin tasarım kararları verildikten sonra saç kökleri bu bölgeye teker teker yerleştirilecektir. Saç köklerinin ekimi kesinlikle aynı standartta olmalı ve ekim yapılan saç köklerinin dipleri aynı boyutta olmalıdır. Saç köklerinin yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra operasyonun başarısını değerlendirmek adına son bir kontrol yapılır ve operasyon tamamlanır. Saç ekimi gerçekleştirildikten sonra operasyonun yapıldığı bireye saç bakımıyla ilgili hususlar hem sözlü olarak anlatılmalı hem de yazılı olarak teslim edilmelidir. Doktor tavsiyesine uygun bir bakım gerçekleştirilmediği takdirde operasyonun tekrarlanacağı konusunda kişi uyarılmalıdır. Sizlerde bu denli kaliteli bir hizmetten faydalanmak istiyorsanız irtibat numaralarımızdan bizleri arayarak hem operasyon hakkında detaylı bilgi hem de randevu talep edebilirsiniz.