Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Dolgu ile Burun Estetiği

Dolgu ile Burun Estetiği
Dolgu ile Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı sonrasında burnunda hafif şekil bozuklukları oluşan ya da burnunda doğuştan gelen yamukluklar bulunan hastalar için dolgu ile burun estetiği yapılabilir. Burun sırtındaki çökmeler ve burundaki düzensizlikler çeşitli dolgular ile tedavi edilebilir.

Ameliyat gerektirmeyen uygulamada anestezi uygulanmaz, işlemin etkileri geçicidir. 10 – 15 dakika süren uygulama sonrasında hastalar kısa sürede işlerine dönebilir. Uygulamada hyalüronik asit içeren dolgu malzemesi kullanılır.

Kişilerin cilt ve vücut yapılarına göre işlemin kalıcılık süresi değişebilir. 6 aydan 12 aya kadar kalıcı olabilen dolgular tekrarlanarak etkilerinin devam ettirilmesi sağlanabilir.

Burun Dolgusu ile Neler Yapılabilir?

  • Burundaki şiddetli eğrilikler hafifletilir, daha az eğrilikler ise tamamen yok edilir,
  • Burun ucunun düşüklüğü giderilir,
  • Burundaki asimetri yok edilir,
  • Rinoplasti ameliyatından sonra oluşan deformiteler giderilir,
  • Burun sırtındaki sorunlar düzeltilir,
  • Burun kanadında çentiklenme varsa yok edilir,

Dolgu ile Burun Estetiği Sonrası

Dolgu ile yapılan burun estetiği uygulamalarında hastaların en çok merak ettiği şeylerden biri de ağrı olup olmayacağıdır. Dolgu yapılırken burundan herhangi bir kesi alınmadığı için, işlem ağrısız geçtiği gibi uygulamadan sonra burunda hiçbir iz kalmaz. Ödem, şişlik ya da morluk gibi reaksiyonlar gerçekleşmez.

Ameliyat olmak istemeyen hastaların tercih ettiği dolgu ile burun estetiği, burnun daha güzel görünmesi için son derece etkili bir uygulamadır. Uygun hastalarda başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan işlem, tekrarlanarak sonuçların etkileri uzatılabilir.

Estetik uygulamalar ile kişilerin yüzlerindeki problemler giderilirken, doğal ve estetik bir görünüm kazanmaları sağlanır. Ameliyat olmaya sıcak bakmayan, iyileşme sürecinin uzunluğundan şikayet eden ve anestezi olmak istemeyen hastalar için ideal bir yöntem olan ameliyatsız burun estetiği, işlemin sonuçlarını hemen görmek ve günlük hayatlarını aksatmak istemeyenlerin tercih ettiği bir uygulamadır.