Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Karbon Peeling ile Cilt Lekelerinin Tedavisi ve Cilt Sıkılaştırma

Karbon Peeling ile Cilt Lekelerinin Tedavisi ve Cilt Sıkılaştırma

Karbon peeling uygulaması bilinenin aksine bir soyma işlemi değildir. Q Switched ND yag lazer kullanılarak ciltte gözenek sıkılaştırma, cildin yağ seviyesini dengeleme ve renk tonu düzenlemesini sağlayan bir uygulamadır.

Karbon peeling uygulaması öncesi mutlaka uzman bir hekimin değerlendirmesi gerekir. Kişinin cilt yapısının iyi analiz edilmesi ve o doğrultuda uygulamaya başlanması işlemin başarısı ile doğru orantılıdır. Genelde yağlı, gözenekli ve mat ciltlerde tavsiye ediyoruz.  Çok kuru ve çok hassas ciltlerde önermiyoruz. Hamilelerde uygulama yapmıyoruz. Sonucu etkileyen en önemli faktörlerden biri de kullanılan karbon kreminin içeriği ve kalitesi, sürülen miktar, kullanılan cihaz ve uygulayan kişidir.

Karbon peeling uygulamasına başlamadan önce kişinin cildi temizlenir ve karbon kremi cilde sürülür. Ortalama 15-20 dakika kremin kuruması beklendikten sonra lazer ile karbon molekülleri patlatılır. Böylece karbon partikülleri yağ bezelerine ulaşır, gözenekler sıkılaşır, ciltte elastikiyet  ve parlaklık artar.

Tek seansta bile fayda gördüğünü söyleyen hastalarımız olması ile birlikte ortalama  4-8 seans bir uygulama öneriyoruz. Seans aralıkları ise 7-10 gün. Seanslar tamamlandığında gözeneklerde ve ciltte sıkılaşma , yağlanmada azalma ve daha aydınlık bir görünüme kavuşulur. Her mevsim uygulama yapılabilir. İşlem sonrası mutlaka güneş koruyucu öneriyoruz. Uygulama bitiminde ciltte sosyal yaşantıyı etkilemeyecek hafif bir pembelik oluyor. Ertesi gün pembelik geçmiş oluyor.

Görüşünüzü Paylaşabilirsiniz