Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Bikinili Halinizi Görmek İster Misiniz?

Meme Büyütme Ameliyatı Öncesi Bikinili Halinizi Görmek İster Misiniz?

Yaz sezonunun bitirdiğimiz bugünlerde kadın hastalarımız meme estetiği için bize sıklıkla başvuruyorlar. Bunun başlıca nedeni olarakta yaz sezonunda bikini ve mayo alımında yaşadıkları sıkıntıları anlatıyorlar. Aldıkları mayo ve bikini üstlerinin küçük memeye sahip olmalarından dolayı yakışmadığını, üzerlerin de büyük ve pot durduğunu ifade ediyorlar. Bu nedenle de tatil dönüşü birçok bayan hasta bizim kapımızı çalıyor.

Hastalarımız meme büyütme ameliyatını çok istemekle beraber, olacak yeni memenin boyutlarının ne ölçüde olacağı ve konulacak olan meme implantının (Silikon) kendilerine bir zarar vermesinden korkuyorlar. Meme boyutları ve nasıl görüneceği konusunda kliniğimizde kullanmakta olduğumuz crisalix 3 boyutlu görüntüleme ve sanal gerçeklik gözlüğüyle hastalarımız çekilen kendi fotoğrafları üzerinden olabilecek alternatifleri görebilmektedir. Hatta kendilerinin bikini ve normal kıyafetlerde nasıl göründüğünüde görebilmektedirler. Bu sistem sayesinde hastalar kendi üzerlerinde olacak sonucu gördükleri için büyük ölçüde rahatlamaktadırlar. Diğer tereddüt ettikleri konu olan meme implantlarının kendilerine zarar verip vermeyeceği hakkında hastalarımızı detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Nasıl ki bacağa, kalçaya, dize protez konuluyorsa memeyede aynı şekilde konabileceğini ve protezlerin vücutla uyumlu olduklarını anlatıyoruz. Kullandığımız protezlerin FDA onaylı olduğunu ve ameliyat bitiminde kendilerine sertifikalarını verdiğimizi söylüyoruz.

Hastalarımızın meme büyütme (silikon) ameliyatlarında en çok korktuğu konulardan biride meme implantının patlaması. Bu soruyla bize gelen hastalarımıza meme implantlarının defalarca üzerlerine farklı ağırlıklar konularak test edildiğini ve hiçbir problem yaşanmadığını, ancak delici, kesici bir darbeye maruz kaldıklarında zarar görebileceklerini anlatıyoruz. Son olarak bekar hastalarımız meme büyütme ameliyatı sonrası emzirmede bir sıkıntı yaşamaktan korkuyorlar. Bizde kendilerine emzirme için mevcut meme dokusu varsa konulacak implantın kendileri için bir engel teşkil etmeyeceğini anlatıyoruz.

Bize başvuran hastalarımıza ameliyatı, ameliyat sürecini ve sonrasını detaylı olarak anlatıp ve karşılıklı konuşarak, onların ameliyat hakkındaki tereddütlerini gideriyoruz. Böylece, hastalarımızın, doğru yönlendirme ve müdahalelerle kendilerinden emin bir duruşa sahip olmasına fayda sağlayarak hasta memnuniyetiyle estetik müdahalelerimize devam etmekteyiz.

Görüşünüzü Paylaşabilirsiniz