Doktora Sor

Telefon: 0312 443 0 337
WhatsApp: 0532 745 26 28

E-posta: info@estenik.com.tr

Adres: Tepe Prime Avenue B Blok No:34 Eskişehir Yolu Çankaya / Ankara

Mutsuz ve Yaşlı İfadenizle Vedalaşın!

Mutsuz ve Yaşlı İfadenizle Vedalaşın!

Botox uygulaması en sık yapılan ameliyatsız estetik uygulamaların başında geliyor. Halk arasında yılan zehiri olarak bilinmesi botox uygulamasına karşı bir önyargı yaratsada, botox gerçekte tıpta birçok alanda kullanılan bir ilaçtır. Estetik alanda botoks uygulamalarına duyulan ilgi her geçen gün artmaktadır.

Günlük hayatta farkında olarak ya da olmayarak yaptığımız mimiklerimiz özellikle, göz çevresi kırışıklıkları, alın ve kaş ortası çizgilerimizim belirginleşmesine sebep olur. Botox uygulaması ile bunları önlemek ve azaltmak mümkün. Botox kırışıklık tedavisi dışında terleme, diş gıcırdatma-sıkma, migren, tik, kare yüz ovalleştirme ve gummy smile tedavilerinde de uygulanmaktadır.

Botox uygulamasına başlamak için en uygun dönem yüz kırışıklıklarının tam oturmadığı dönemdir. Bu şekilde hem yaşlanmaya bağlı yüzdeki değişikliklerin gecikmesi sağlanır hemde botox’un etkisi çok daha güzel ortaya çıkar. Kırışıklılar tam oturmadan erken dönemde ve kişiye uygun dozlarda yapılan botox uygulaması, bu işlemden en iyi sonucu almamızı sağlar.

Botox uygulaması sırasında ağrı olabilir, ama bu ağrı dayanılamayacak kadar değildir. İşlem öncesi lokal anestezik kremler sürülerek ağrı en az seviyeye indirilir. Botoxun uygulama süresi, uygulama alanlarına göre değişmekle birlikte ortalama 15 dakikadır. Uygulama sonrası kişi günlük yaşantısına devam edebilir; ancak birtakım dikkat etmesi gereken hususlar vardır;

Uygulama sonrasında 24 saat boyunca botox uygulama alanları ovuşturulmamalı  ve masaj yapılmamalıdır. Aynı gün botox sonrası yüze cilt bakımı ve radyofrekans gibi masaj etkisi yaratacak uygulamalardan kaçınılmalıdır. Uygulama sonrası oluşan küçük bombe ve noktalar 10-15 dakika içerisinde kaybolacaktır. İşlem sonrası 2 saat süreyle makyaj yapılmamalıdır. Aynı gün ağır spor yapılmamalıdır.Uygulama sonrasında ılık bir duş alınabilir ama çok sıcak suyla bir duş alınmamalıdır. Buna 1 günlük bir sürede dikkat edilmelidir.Uygulama sonrasında 2 gün süreyle hamam-sauna gibi sıcak ortamlardan uzak durulması tedavi etkinliği için son derece önemlidir.

Botox etkisini 2. gün göstermeye başlar ve tam etki 3.haftada oturmuş olur. Bu nedenle hastalarımızı uygulama sonrası 1. ayda kontrolde görmek istiyoruz. Botox etkisinin devamlılığı açısından uygulamanın ortalama 4-6 ayda bir tekrarlanması gerekir.

Görüşünüzü Paylaşabilirsiniz